Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 15:26
 
Büyükşehir Seyhan Nehrinin etrafını düzenliyor...
Adana Büyükşehir Belediyesi, kent halkının spor yapıp, oksijen depoladığı Seyhan Nehri kıyısına daha estetik bir görünüm kazandırıyor.
Gündem Haberi
Büyükşehir Seyhan Nehrinin etrafını düzenliyor...

Adana Büyükşehir Belediyesi, kent halkının spor yapıp, oksijen depoladığı Seyhan Nehri kıyısına daha estetik bir görünüm kazandırmak için çalışmalara başladı.

 

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Seyhan Nehri’nin Yüreğir yakasındaki Yaşar Kemal Yürüyüş ve Koşu Parkuru’na yeni çehre kazandırmak için harekete geçti. Dilberler Sekisi’nin karşı kıyılarında, okaliptus ormanının hemen yanındaki 2,5 kilometrelik yürüyüş, koşu ve bisiklet parkurunda dekoratif ışıklandırma, kaldırım düzenlemesi, zemin yenilemesi ve spor aletlerinin montaj çalışmaları başladı.

 

Peyzaj mimarlarının gözetiminde çalışma yapan ekipler, 2,5 kilometrelik parkurda dekoratif ışıklandırma direkleri monte edip, yürüyüş yollarına yeni agrega sererek iyileştirdi. Kondisyon arttırmak isteyen vatandaşlar için uygun yerlere spor aletlerinin montajına başlayan ekipler, kaldırım düzenlemelerine de start verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, Seyhan, Nehrinin, etrafını, düzenliyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri