Haber Detayı
01 Şubat 2015 - Pazar 15:14
 
Çatışma mağdurundan haklı istek!
Adana’nın Kozan ilçesinde yaşayan 44 yaşındaki Hasan Baysal, 1992 yılında Şırnak’ta askerlik görevini yaparken çatışmada vurularak yaralandığını belirterek, “Devletimiz ya bana baksın ya da bana iş versin” dedi.
Yaşam Haberi
Çatışma mağdurundan haklı istek!

1992 yılında vatani görevini yaptığını belirten Baysal, "Şırnak Gülyazı Betonpınar Karakolu'nda çıkan çatışmada yaralandım. 22 yıldır devletimizden ben iş istiyorum ama bana kimse iş vermiyor. Sayın cumhurbaşkanımızdan, başbakanımdan, genelkurmay başkanımızdan ve bütün devlet büyüklerimizden yardım bekliyorum. Ben çatışmada vurulan ama gazi olmayan biriyim. Hakkım olan iş istiyorum. Ankara'ya GATA'ya sevk edildim. 3 ay tedavi gördüm daha sonra taburcu ettiler. 1992 yılından sonra ağrılarım her geçen gün artarak devam etti. 2011 yılından bu yana her üç ayda bir Ankara'ya gidip Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bana verilen iğnelerle ayakta duruyorum. Rahatsızlığımdan dolayı eşimden ayrılmak zorunda kaldım. Yuvam dağıldı. Şu an işim yok ve çok perişanım. Büyüklerimin yardımını bekliyorum" dedi.

Yüzde 20 oranında rapor verildiği için gazilik unvanı alamadığını söyleyen Baysal, "Sayın cumhurbaşkanım, başbakanım, genelkurmay başkanım illa ki kolum mu kopması lazım bacağım mı kopması lazım devletimizin bana yardım etmesi için. Sizleri çok seviyorum ve yardımlarının bekliyorum" diye konuştu.

Anne Emine Baysal'da "Devlet büyüklerimizden Allah rızası için yardım bekliyoruz. İş yok güç yok, oğlumun yuvası dağıldı, arada kaldı. Devletimiz büyüktür oğluma iş versin" dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri