Haber Detayı
22 Ocak 2018 - Pazartesi 14:45
 
Çelikcan ve Ünüvar'dan Doğankent'e müjde...
Yüreğir Belediyesi'nce yaptırılan Doğankent Aile Sağlığı Merkezi, Semt Polikliniği, 112 Acil Servis inşaatı tamamlandı.
Gündem Haberi
Çelikcan ve Ünüvar'dan Doğankent'e müjde...

Yüreğir Belediyesi tarafından inşasına başlanan, 560 metrekare alan üzerine projelendirilen sağlık merkezi 7 adet muayene odası, acil müdahale odası, 2 adet laboratuar, radyoloji odası, 2 adet aşı ve bebek izleme odası ile 7 gün 24 saat hizmet verecek.

Şubat ayı içerisinde hizmete açılması için İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim edilmesi planlanan Doğankent Aile Sağlığı Merkezi konumu itibarıyla bölge sakinlerinin sağlık alanında önemli bir ihtiyacını karşılamış olacak.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar ile birlikte sağlık merkezi inşaat alanında incelemelerde bulunan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 15 yıllık AK Parti iktidarı ile Türkiye'de pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da devrim niteliği taşıyan adımlar atıldığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Adanamız bu dev sağlık yatırımlarından payına düşeni alıyor. Bin 550 yataklı şehir hastanemiz Yüreğir sınırlarımız içerisinde hizmete girdi. Doğankent gibi merkeze kısmen uzak mahallelerimizin acil ihtiyaçlarını karşılamak için de noktasal sağlık merkezlerimiz hizmet veriyor. Doğankent aile sağlığı merkezimiz Şubat ayı içerisinde İl Sağlık Müdürlüğümüze teslim edilerek hizmete başlayacaktır. Adana'mıza hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çelikcan, ve, Ünüvar'dan, Doğankent'e, müjde...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri