Haber Detayı
08 Şubat 2015 - Pazar 18:53
 
Çelikcan Emeklileri dinledi
Türkiye Emekliler Derneği Adana Şubesi’ni, Yüreğir İlçe Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ziyaret ederek emeklilerin sorunlarını dinledi.
Siyaset Haberi
Çelikcan Emeklileri dinledi

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı Seyfi İyiyürek, dernek yöneticileri ve üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette bir konuşma yapan Yüreğir İlçe Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kendisinin de bu hafta emekliliği hak etiğini söyledi. Ziyaretinin amacının siyasi olmadığını vurgulayan Çelikcan, “Başkanımız Seyfi İyiyürek’in daveti üzerine sizlerle de bir arada olabilmek için buraya geldim. Emeklilerin sıkıntısı ortada maaşlarının biraz daha iyileştirilmesi gerektiğini biliyorum. Bunun için çalışmalar yapılıyor. İnşallah yakın bir zamanda emeklilerimizin ekonomik durumları iyi olacaktır. Tabiî ki ben bu konuda bir şey söyleyemem yetkililer bu konularla ilgili çalışmalarını sürdürüyorlar” dedi.
Yüreğir ilçesinde yapılan sağlık kampüsünden bahseden Çelikcan, “Buraya 1550 yatak kapasiteli Adana ve bölgeye hitap edecek çok önemli bir sağlık hamlesi gerçekleştirilecek. Çalışmalar devam ediyor. Eskiden insanlar muayene kuyruklarına, ilaç kuyruklarında sabah 05’ten itibaren kuyruğa giriyorlardı. Şimdi yapılan sağlık hamleleri ile bunlar ortadan kaldırıldı. Emeklilerimizde bu sağlık kuyruklarından kurtuldu. “ diye konuştu.
Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Adana Şube Başkanı Seyfi İyiyürek’te Başkan Çelikcan’a davetlerine hicabet ettikleri için teşekkürlerini sundu. İyiyürek, yönetim olarak emekliler için var güçleri ile çalıştıklarını belirti. Daha sonra ise emekliler mahallelerinde ve Adana içinde yaşadıkları elektrik, yol, maaşlar, otobüslere ücretsiz binişler konusundaki sıkıntılarını aktardı. Hoş sohbetler eşliğinde geçen yaklaşık 1 saatlik toplantı hatıra fotoğrafları çekilmesi ile son buldu.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri