Haber Detayı
07 Şubat 2015 - Cumartesi 01:01
 
Cem evinin faturaları Çukurova belediyesine ait olacak!
Çukurova Belediyesi “Cemevlerini ibadethane olarak kabul eden” anlayışa yönelik olarak bir adım daha attı ve Adana’daki Türkiye’nin en büyük cemevinin elektrik, su vb. ihtiyaçlarını karşılamak üzere Hacı Bektaş Veli Anadolu Vakfı ile protokol imzaladı. Başkan Soner Çetin, “Cami de bizim cemevi de bizim. Farklılıklarımız bizi daha da yakınlaştırmalıdır” diye konuştu.
Gündem Haberi
Cem evinin faturaları Çukurova belediyesine ait olacak!

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 16 Kasım’da Çukurova’da açılan 100. Yıl’daki cemevinin her türlü kültür-sanat etkinliği ile toplumsal çalışmalarına katkı sunmak üzere Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ile bir protokol imzaladı. Toplam dokuz maddeden oluşan protokole göre Çukurova Belediyesi, ‘cem salonu’ dışındaki tüm etkinlik alanlarının işletilmesi ve canlandırılması konusunda Hacı Bektaş Vakfı ile işbirliği yapacak. Çetin ve Vakıf Genel Başkanı Ercan Geçmez arasında imzalanan protokole göre işletmeyi vakıf yapacak, her türlü desteği Çukurova Belediyesi verecek.
“HER TÜRLÜ İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAĞIZ”
Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) Başkanı da olan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, temizlik, elektrik, su, internet, doğalgaz  ve telefon giderleri belediyece karşılanacak olan cemevinde hem Toplum Merkezi oluşturarak insanlara mesleki beceriler kazandıracaklarını hem de kültür-sanat adına çalışmalar yapılacağını belirtti. Başkan Çetin, cemevindeki faaliyetlerin tanıtımına da katkı yapacaklarını belirtirken “Yeter ki kültür-sanata, topluma hizmet eden bir faaliyet olsun, insanlarımıza nitelik kazandırsın, yeter ki insanları aydınlatan bir çalışma olsun, biz el verir, katkı yaparız” dedi.
İBADETHANE STATÜSÜ DE KAZANDIRILACAK
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ile protokol imzalayarak Türkiye’nin en büyük cemevine sağlayacağı desteği resmileştiren Çukurova Belediyesi, CHP Merkez yönetiminin aldığı karar doğrultusunda “Cemevini ibadethane olarak gören” anlayış için de harekete geçmiş ve konuyu meclis gündemine taşımıştı. CHP’li üyeler “Tarihi bir karar verileceğini” belirterek konuya hassas biçimde yaklaşılmasını istemiş, konu yeniden görüşülmek üzere ilgili komisyonlara gönderilmişti. Başkan Soner Çetin de yaptığı değerlendirmede “Alevi-Bektaşi yurttaşlarımızı iyi anlamalıyız” diye konuşmuştu.
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri