Haber Detayı
08 Şubat 2015 - Pazar 19:03
 
Çetin: Bu halk birşeyden anlamaz diyenin alnını karışlarım!
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in düzenlediği Halk Günü’nde sıcak ve duygusal anlar yaşanırken bir vatandaşın “Kapıyı halka tümüyle açtınız” demesi, bir diğerinin “Batı standartlarında hizmet veriyorsunuz” diye iltifat etmesi, engelliler adına “İnsan olduğumuzu fark ettik” denmesi Çetin’in net mesaj vermesine neden oldu: “‘Bu halk bir şeyden anlamaz’ diyenlerin alnını karışlarım.”
Gündem Haberi
Çetin: Bu halk birşeyden anlamaz diyenin alnını karışlarım!

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in her hafta Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde yaptığı Halk Günü yine alkışlarla başladı, espriler ve yine İngilizce diyaloglarla sürdü. Duygusal anların yaşandığı Halk Günü’nde engellilerin başarıları karşısında gözleri dolan Çetin, şiir okudu, köylere tiyatro müjdesi, engelli Mehmet Eşli’ye akülü araç için talimat verdi. Şehir Tiyatrosu tarafından 2 Şubat akşamı sahnelenen ‘Bay Kolpert’ adlı oyunu tavsiye eden Çetin, “Her perşembe Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde ücretsiz tiyatro oyunumuz olacak. Talimat verdim; arkadaşlarımız bir çocuk oyunu hazırlayacak, ayrıca köylere ve mahallelere de giderek oyunlar sahneleyecekler” diye bilgi verdi.

ŞİİR OKUDU, İNGİLİZCE KONUŞTU, ALKIŞ ALDI

Halk Günü, altı kitap yazdığını belirterek 7. kitabı için destek isteyen Emel Fettahlıoğlu’nun konuşması ile renklendi. Kitap satarak çocuklarına baktığını belirten Fettahlıoğlu’nun kitaplarını inceleyen Başkan Çetin, kitaptan‘Mahşer Hevesi’ adlı şiiri okurken alkış koptu. Kitap için sponsor bulmaya çalışacakları sözünü veren Çetin, Halk Günleri’ne katılarak İngilizce konuşmasıyla bilinen Ömer Emmi’yle şakalaştı. Ömer Emmi’nin “Sen benim derdimi biliyon, dayanacak gücüm kalmadı” demesi üzerine Çetin, “Unutturamaz seni hiçbir şey unutulsam da ben’ diye başlayacağım” dedi ama devam etmedi, “I love you” deyince de “I love you too-ben de seni seviyorum” karşılığını verdi, yine alkış aldı.

“ŞİKÂYET ETMEYİ DE BİLİR TAKDİR ETMEYİ DE”

Çukurova’da oturduğunu belirten öğretmen Muzaffer Kolik’in “Paramızı çarçur etmiyorsunuz; harama el uzatmıyorsunuz; Batı standartlarında hizmet veriyorsunuz” diye konuşması, hemen ardından Emine Çetin adlı bir vatandaşın, “Başkan olmadan önce bir karşılaşmamızda size ‘kapınızı aralık bırakın’ demiştim. Siz kapıyı tümüyle halka açtınız. Sizi kutluyorum” diye iltifat etmesi salondaki atmosferi biraz daha güzelleştirdi. DABB Başkanı da olan Başkan Çetin’in bu övgülere yanıtı net ve anlamlı oldu: Vallahi bu halk şikayet etmeyi de, istemeyi de takdir etmeyi de iyi biliyor. Bu halka laf söyleyen siyasetçinin aklına şaşarım, ‘Bu halk bir şeyden anlamaz’ diyenin alnını karışlarım.”

“İLK DEFA İNSAN...” DEDİ, GÖZLERİ DOLDU

Yüzlerce kişinin katıldığı Halk Günü Atlas Engelliler Spor Kulübü yüzücülerinin katılımıyla hem renklendi hem de konuşmalar duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Hayal Park’taki kapalı yüzme havuzundan yararlandırıldıklarını ve Mersin’deki şampiyonaya Çukurova Belediyesi’nin sağladığı imkânla gidebildiklerini belirten kulüp başkanı Zehra Uçar, “Alışık olmadığımız şekilde görüntü kirliliği yapmadığımızı ve ilk defa insan olduğumuzu hissettik” diye konuşurken Başkan Soner Çetin’in gözleri doldu. Şampiyonadan 19 madalya ve 4 plaketle dönen engelli sporcuların konuşması sırasında Çetin’in gözlerini silmeye çalıştığı fark edildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri