Haber Detayı
19 Aralık 2020 - Cumartesi 14:15
 
Ceyhan Belediyesine RÜŞVET operasyonu! 21 Gözaltı var!
Asayiş Haberi
Ceyhan Belediyesine RÜŞVET operasyonu! 21 Gözaltı var!

Adana'da Ceyhan'ın eski belediye başkanı Kadir Aydar'ın da aralarında bulunduğu 21 kişinin gözaltına alınmasının ardından aranan 2 kişi daha yakalandı. Gözaltı sayısı 23'e yükseldi. Polis ekiplerinin Ceyhan Belediyesi'nde evrak ve dosyalarda incelemeleri sürerken, Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığınca gözaltına alınan Ceyhan eski Belediye Başkanı Kadir Aydar'ın talimatıyla; aralarında İmar Müdürü olarak görev yapan G.D.D'nin de bulunduğu şüphelilerin, iş insanlarından imar ve ruhsatla ilgili eksiklikler, gerekçe gösterilerek rüşvet talebinde bulundukları  iddiasıyla soruşturma başlatıldığı bildirildi.

 

 
SORUŞTURMA SÜRÜYOR

 

Şüpheliler hakkında, 5 Şubat'ta iletişimlerinin tespiti, dinlenmesi ve kaydedilmesi kararının alındığı belirtildi. Soruşturma kapsamında Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği görevlileri ile Adana İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin desteğiyle 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, rüşvet ve irtikap' suçlarından eş zamanlı operasyon düzenlendi. Aralarında iş insanları ve kamu görevlilerinin de olduğu toplam 23 şüpheli operasyon kapsamında gözaltına alınırken soruşturmanın sürdürüldüğü kaydedildi.

 

 

MAZBATASI İPTAL EDİLMİŞTİ

 

Eski CHP'li Belediye Başkanı Aydar'ın yakalanmasına yönelik ev ve iş yerlerinde arama yapıldığı öğrenildi. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), mart ayında adli sicil kaydındaki cezası nedeniyle Aydar'ın mazbatasının iptaline karar vermişti.

Aydar, bu sırada rüşvet almadım diyerek bağırarak, "Bana kimse rüşvet veremez. Ben rüşvet almadım. Almam da. Ben en namuslu müteahhitim" diyerek bağırdı. (Haber: DHA)

 

 

Gözaltına alındıkları öğrenilen isimlerden bazıları: 

 

Ceyhan Müteahhitler Birliği Başkanı Aytaç Hozatlı, Kent Konseyi Başkanı Selahattin Güler, Umut Topal, Nuri Toprak, Selami Köfteci, Gürsel İlci, Abidin Kayar, Murat İnan.. Operasyonun, iki müteahhidin şikayeti üzerine gerçekleştirildiği ve gözaltına alınanlardan Umut Topal, Nuri Toprak, Gürsel İlci'nin CHP meclis üyesi oldukları öğrenildi. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri