Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 22:10
 
Ceyhan bu aşiret düğününü konuşuyor
Adana’nın Ceyhan İlçesinde Maacli aşiretinin çocukları Yunus Emre Bakundu, Meryem Bakundu . 3 gün 3 gece süren muhteşem bir düğün ile dünya evine girdi. Yöresel rengarenk kıyafetli genç kız ve erkeklerin oluşturduğu uzun halaylar çekerek Yağmura aldırış etmediler
Yaşam Haberi
Ceyhan bu aşiret düğününü konuşuyor

AŞİRET YAĞMURA ALDIRIŞ ETMEDİ.

2017 yılının son düğünü olan Emre ve Meryem çifti Macli aşiretini bir araya getirerek yağmura aldırış etmeden  halay çeken aşiret üyeleri,biran olsun oturmadılar.Yaklaşık 2000 bin davetlinin  katıldığı düğüne Urfa ve Çevre ilçelerden gelen kişiler yöresel kıyafetleriyle katılarak renk kattılar.

 

 

BÖLGENİN EN BÜYÜK AŞİRETLERİNDEN

Urfa yöresinin en kalabalık aşiretlerinden birisi olan Maacli  aşireti üyelerinden  Urfa Arapları temsilcisi Abit Bakundu’nun oğlu olan  Emre Bakundu ise düğüne katılan tüm aşiret üyelerine teşekkür etti.Abit Bakundu ise misafirlerle yakından ilgilenerek düğünü şereflendiren  tüm arkadaşlarına dostlarına teşekkür etti.Düğüne Urfadan gelen aşiretlerden Binized aşiret temsilcisi Muhtar Mehmet Alak, Dello ailesi Binecil aşireti,Davut Aşireti,Biniihsin Şıhlar aşireti Tammah aşireti ve Çok sayıda davetli katıldıCuma günü başlayan ve 3 gün 3 gece süren düğüne, ilçedekiCeyhandaki protokol üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce kişi katıldı. 3 gün boyunca sabah erken saatlerinde başlayan düğünde, yöresel giysili gençler, akşam saatlerine kadar Kürtçe ve Türkçe müzikler eşliğinde uzun zincir oluşturarak halaylar çekti.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ceyhan, bu, aşiret, düğününü, konuşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri