Haber Detayı
19 Şubat 2015 - Perşembe 10:11
 
CHP’nin itici gücü gençler olacak
CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, Atatürk’ün Cumhuriyeti gençlere emanet ettiğini anımsatarak, “Cumhuriyeti gençlerimizle birlikte yükseltip yaşatacağız” dedi
Siyaset Haberi
CHP’nin itici gücü gençler olacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde CHP’nin itici gücünün gençler olacağını ifade etti. CHP örgütleri olarak Gezi ruhunun öznesi olacaklarının altını çizen Bulut, gençlere daha çok sahip çıkacaklarını, gençlerin aktif siyasette daha fazla yer almasını sağlayacaklarını belirtti. Bulut, sokaklarda CHP’nin ve CHP’li gençlerin sesinin yükseleceğini söyledi.

KÜLTÜR KENTİ ADANA
Seyhan Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Güven Boğa, partili gençlerle birlikte CHP İl Başkanı Burhanettin Bulut’u ziyaret edip başarı dileklerini iletti. Ziyarette Seyhan Belediyesi’nin kültürel etkinlikleri hakkında bilgiler aktaran Boğa, Adana’nın bir kültür kenti haline gelmesi için çaba gösterdiklerini söyledi. 
Özellikle kentteki gençlerin kültürel etkinliklere katılımını sağlamak için çalıştıklarını dile getiren Boğa, İl Başkanı Bulut’a 1968’deki gençlik hareketine tanıklık eden Adanalı Gazeteci Yüksel Hançerli’nin çektiği çok özel fotoğraflardan oluşan “İstanbul 1968” adlı kitabı armağan etti. “GENÇLERE DAHA ÇOK SAHİP ÇIKACAĞIZ”
Türkiye’nin Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerine hazırlandığını ifade eden İl Başkanı Burhanettin Bulut ise, ülkenin CHP iktidarına ihtiyacı olduğunu vurguladı. 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i gençlere emanet ederek gençlerin ülkenin geleceği için ne kadar önemli olduğunu açık bir şekilde vurguladığını kaydeden Bulut, “Cumhuriyet kazanımlarının iktidar eliyle birer birer yitirilmeye başlandığı günümüzde CHP olarak gençlerimize daha çok sahip çıkacağız. Gençlerin aktif siyasette daha fazla yer almasını sağlayacak, Cumhuriyeti gençlerimizle birlikte yükseltip yaşatacağız” dedi. “GEZİ RUHU’NUN ÖZNESİ OLACAĞIZ”
Gezi direnişinde gençlerin oynadığı rolün ve verdiği mesajın farkında olduklarının altını çizen Bulut, “CHP örgütleri olarak Gezi ruhunun öznesi olacağız. Sokaklarda CHP’nin, CHP’li gençlerin sesi yükselecek” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Adana, İl, Başkanı, Burhanettin, Bulut, Atatürk’ün, Cumhuriyeti, gençlere,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri