Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 10:19
 
CHP Ceyhan'da Aydar ile yola devam dedi...
Çarşaf listeyle gerçekleştirilen CHP Ceyhan İlçe Kongresi’nde Kadir Aydar yeniden ilçe başkanlığına seçildi
Siyaset Haberi
CHP Ceyhan'da Aydar ile yola devam dedi...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ceyhan İlçe Kongresi’nde mevcut başkan Kadir Aydar yeniden ilçe başkanlığı görevine seçildi. Ceyhan Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde dün gerçekleştirilen ve Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer’in divan başkanlığını yaptığı Ceyhan İlçe Kongresi’ne İl Başkanı Ayhan Barut, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ceyhan Belediye Başkanı Ali Alper Boydak, kadın ve gençlik kolları ile partililer katıldı.

AYDAR, CEYHAN’I CHP’Lİ YAPMA SÖZ Ü VERDİ

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından konuşan İlçe Başkanı Kadir Aydar, ilçe örgütünün iki yıllık görev süresinde yaptığı çalışmaları anlatıp, yerel seçimlerde Ceyhan Belediyesini CHP’ye kazandırma sözü verdi.

“CEYHAN’I KESİN OLARAK KAZANACAĞIZ”

İl Başkanı Ayhan Barut 2014 yerel seçimlerinde Ceyhan’ın az sayılabilecek bir oy farkıyla kaybedildiğini hatırlatarak, “Önümüzdeki yerel seçimlerde Ceyhan’ın sosyal demokrat belediyecilikle tanışacağına eminiz. Bu gerçekliğin en büyük kanıtı da 16 Nisan referandumunda Ceyhanlıların yüzde 61,15’inin AKP’nin dayattığı tek adamlık rejimine karşı gösterdiği onurlu tavırdır. 2019’da Çukurova, Seyhan ve Karataş’tan sonra kesin olarak kazanacağımız ilçelerin başında Ceyhan’ın geldiğini biliyoruz. İlçe örgütümüzün iki yıllık süreçte Ceyhan halkıyla kurduğu bağ, gerçekleştirdiği alan çalışmaların meyvesini 2019’da alacağımızdan eminiz” dedi. Ceyhan’ın da Seyhan, Çukurova ve Karataş gibi CHP’nin kalesi olacağının altını çizen Barut, Ceyhan’ın Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kazanılmasında da büyük bir katkı sağlayacağını ifade etti.

YÖNETİM KURULU ÇARŞAF LİSTEYLE SEÇİLDİ

Çarşaf listeyle gerçekleştirilen seçimlerde tek başkan adayı olarak seçimlere giren Kadir Aydar yeniden ilçe başkanlığı görevine seçildi. Ceyhan İlçe Yönetim Kurulu ise şöyle oluştu: “Kadir Aydar, Ayhan Bitirgeç, Şahin Uğur, Zübeyir Yaman, Mahmut Buldu, Binnaz Alkan, Mahinur Sezer, Nejla Durmuş, Deniz Örlün, Ersin Kaya, Mehmet Değirmenci, Servet Saçlı, Tacim Tonca, Nusrettin Menteş, Ahmet Biberoğlu, Öznur Akcan, Mustafa Menet”

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, Ceyhan'da, Aydar, ile, yola, devam, dedi...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri