Haber Detayı
30 Haziran 2021 - Çarşamba 17:07
 
CHP'li BAY ZEYDAN'IN Bürokratından MHP'li Başkana ağır hakaret!
Siyaset Haberi
CHP'li BAY ZEYDAN'IN Bürokratından MHP'li Başkana ağır hakaret!

Pozantı Belediye binası önüne konulan ekmek büfesi Adana’da skandal lafını bile geride bırakacak bir kriz yarattı. 


 
Bilindiği gibi Başkan Mustafa Çay, CHP'li Büyükşehir Belediyesinin Pozantı Belediyesi Akçatekir Hizmet Binası önüne ekmek büfesi koydurmasına ve ulusal bir haber sitesine servis edilen "MHP'li belediye halk ekmek satışını engelliyor" şeklindeki habere tepki göstermişti. 


 
Başkan Çay, "Adana Büyükşehir Belediyesi makam girişine de bu mucitlerden ekmek büfesi koymalarını bekliyorum" dedi, ses gelmedi. 


 
Ardından Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Sertan Hepsağ, Başkan Çay’ı makamında çiçekle ziyaret edip bunun yanlış bir uygulama olduğunu belirterek özür diledi. Haber medyada yer aldı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi mevcut büfenin tam karşısına beton döktü, yeni bir büfe çalışmalarına başladı. 


 

KADİR ÖZDEMİR’DEN, ÇAY’A BÜYÜK ÇİRKİNLİK


 
Hepsağ’ın ziyaretinin gerçekleşmesinin ardından, Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Özdemir, Başkan Mustafa Çay’ı telefonla aradı. 
 
“Benim genel müdürüm senden ne zaman özür diledi, Y.v..k.. neden yalan söylüyorsun?” dedi. 
 
Özdemir’in hakaretinin altında kalmayan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, “Adamın yanıma geldi fotoğrafı bile var. Hem sen bana nasıl y.v..k dersin. O.Ç..” şeklinde karşılık verdi. 
 
Çay, olayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar‘a aktarıp kendisinden özür dilenmesi talebinde bulundu. Ancak, Zeydan Karalar Kadir Özdemir’in böyle bir hakarette bulunmayacağını ileri sürdü. 
 
Pozantı Belediye Başkanı Çay, Gazeteci Ali Pekmezci’ye olayı doğruladı ve “Hem yasal hakkımı kullanacağım hem de önümüzdeki ilk Büyükşehir Meclis toplantısında kimin y.v..k olduğunu onlara ispatlayacağım.” şeklinde konuştu.

 

KAYNAK : ALİ PEKMEZCİ 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri