Haber Detayı
30 Ocak 2015 - Cuma 23:39
 
CHP gençliğinden EnerjiSA tepkisi!
Tufanbeyli’de EnerjiSa tarafından yapımı devam eden termik santralinde iş bitimi ve bazı olaylar gerekçe gösterilerek işçilerin işten çıkartılması üzerine harekete geçen ve bu olayın peşini bırakmayan CHP Gençlik Kolları, 31 Ocak Cumartesi günü saat 12.30’da İnönü Parkı’nda bir basın açıklaması yaparak kamuoyunu desteğe davet edecek.
Siyaset Haberi
CHP gençliğinden EnerjiSA tepkisi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Arıkanoğlu, vicdan sahibi olan herkesi Tufanbeyli’de termik santralinde çalışırken işten atılan emekçilere destek için yapacakları basın açıklamasına davet etti. Tufanbeyli’de EnerjiSa tarafından yapımı devam eden termik santralinde iş bitimi ve bazı olaylar gerekçe gösterilerek işçilerin işten çıkartılması üzerine harekete geçen CHP Gençlik Kolları, olayın peşini bırakmıyor. Tufanbeyli’ye gönderdikleri heyetin işçilerle de EnerjiSa yetkilileri ile de görüştüğünü kaydeden Başkan Arıkanoğlu şunları söyledi: “Biz her zaman alın terinden ve emekten yanayız. Ortada bir haksızlık varsa, bu ülkenin geleceği için mücadele eden gençler olarak elbette ki haklı olanın yanında yer alacağız. Dolayısıyla bu ağır kış koşullarında acımasızca ve hukuksuzca sözleşme süreleri dolmadan işten atılan yüzlerce emekçimizin hakkını savunmak için Adana’yı ayağa kaldıracağız. EnerjiSa’nın yaptığı yanına kâr kalmayacak”.
31 Ocak Cumartesi günü saat 12.30’da İnönü Parkı’nda işçilere destek için bir basın açıklaması yapacaklarını belirten Arıkanoğlu, “Vicdan sahibi olan, alın terini savunan, halkın cebine göz diken ve emekçilere toplu kıyım yapan EnerjiSa’nın karşısında olan herkesi basın açıklamamıza davet ediyoruz” dedi. 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri