Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 12:00
 
Ç.Ü.’de Tacizci skandalı…!
Çukurova Üniversitesi İktisadi ve idari bilimler Fakültesinde öğrencileri tuvaletlerde röntgenleyen bir taşeron işçisinin skandal olayı gündeme bomba gibi düştü..
Gündem Haberi
Ç.Ü.’de Tacizci skandalı…!

RÖNTGENCİ İŞÇİ GENEL SEKRETERİN AKRABASI

Fakültede temizlik işçisi olarak çalışan R.K. öğrencilerin yalnız ve okul çıkışı olduğu anları bekleyerek Kız öğrencilerin tuvalete girmesini gözetlemek suretiyle onları tuvaleti temizlemek bahanesiyle röntgenlerken suçüstü yakalandı. Bir kız öğrencinin durum fark etmesi üzerine erkek arkadaşına bildirmesi sonucu öğrenciler toplu şekilde bu röntgenciyi dövdüler. Röntgenci R.K. bu durumu hemen teyzesinin oğlu olan Fakülte Genel Sekreteri SAİT KANDIRMAZ’A bildirince asıl skandal daha net bir şekilde ortaya çıktı.

SAİT KANDIRMAZ RÖNTGENCİNİN YERİNİ DEĞİŞTİRDİ!

Bu skandal olayın hemen akabinde Fakültede okuyan öğrenciler toplu halde durumu Dekanlık bazında şikâyet dilekçeleri ile gündeme taşıdılar. Röntgenci R.K. hakkında sözde soruşturma açıldı. Bu kadar şahitli bir olaya rağmen işten çıkartılması gereken R.K. Teyzesinin oğlu olan ve Fakültenin Genel Sekreterlik görevini yürüten SAİT KANDIRMAZ tarafından başka bir görev yerine kaydırıldı.

SKANDAL ÜSTÜNE SKANDAL!

SAİT KANDIRMAZ daha önceki bir olaydan dolayı hakkında mahkumiyet kararı olan bir isim. Röntgenci R.K ise bütün bu ahlaksızca eylemleri sonucunda işten çıkartılmıyor, yeri başka bir alana kaydırılıyor ve en son çıkartılan TAŞERON YASASI ile ilgili fakülte bünyesinde kurulan KOMİSYONDA ayrıca görevlendiriliyor.

GÖZLER MUSTAFA KİBAR VE NAZAN KARATAŞ’TA…

İktisadi ve İdari bilimler fakültesinde yaşanan bu rezalet skandalın ardından açılan soruşturmanın Sümen altı edileceği ve Üniversitenin Genel Sekreteri NAZAN KARATAŞ’ın olayı ört bas etme girişiminde olduğu iddia ediliyor. Bu konuda hassas ve duyarlı kişiliği ile tanınan Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar’ın olaylardan haberinin olmadığı ve konunun ciddi skandal boyutunun itina ile gizlenmeye çalışıldığı bildiriliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ç.Ü.’de, Tacizci, skandalı…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri