Haber Detayı
14 Aralık 2017 - Perşembe 10:21
 
ÇÜ KA107 Projesi Kapsamında İlk Misafirlerini Ağırladı
Eğitim Haberi
ÇÜ KA107 Projesi Kapsamında İlk Misafirlerini Ağırladı

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) KA107 Projesi kapsamında sadece Avrupa Birliği ülkeleriyle değil diğer ortak ülkelerle de öğrenci ve personel değişimine imkân tanıyan Ortak Ülkeler ile Erasmus Hareketlilik Programı kapsamında Arnavutluk, Kosova, Bosna Hersek, Tunus, Endonezya ve Kırgızistan’daki partner üniversitelerle işbirliği başlattı.

Çukurova Üniversitesi bu proje kapsamında Kırgızistan’dan Kırgız-Manas Üniversitesi ile Kosova Priştine Üniversitesi’nden gelen misafirlerini ağırladı. Erasmus+ KA107 Projesi Personel Ders Verme Hareketliliği çerçevesinde Priştine Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden Prof. Dr. Afrim Hoti ve Dr. Bardhok Bashota, Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri ve akademisyenleriyle bir araya geldi. Bir hafta boyunca hem lisans hem de yüksek lisans öğrencilerine seminer verme fırsatı bulan akademisyenler, Çukurova Üniversitesi akademisyenlerini de kendi üniversitelerine beklediklerini ifade etti.

Kosova ve Kırgızistanlı Akademisyenler Çukurova Üniversitesindeydi

Kosova Prişitne Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisinden Proje ve Programlar Sorumlusu Blerandë Dragusha Fetahu ve Yaz Okulu Program Sorumlusu Mirjeta KUÇI ile Kırgız-Manas Üniversitesi Dış İlişkiler Ofisinden Uzman Jamiyla Urkunchieva, Çukurova Üniversitesi Erasmus Koordinatörlüğünce organize edilen programa katıldı.

Uluslararasılaşma Ve Değişim Programları Anlatıldı

Program kapsamında projenin yürütülmesinde eşgüdümü sağlamak amacıyla bilgi ve deneyim paylaşımı yapıldı. Ayrıca proje kapsamında yer alan İşletme ve İktisat Bölümlerine de ziyaret gerçekleştirildi. KA107 Projesi Koordinatör Üniversitesi olan Çukurova Üniversitesi Dış İlişkiler Birimi yetkilileri, misafir personele uluslararasılaşma ve değişim programları hakkında eğitim verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇÜ, KA107, Projesi, Kapsamında, İlk, Misafirlerini, Ağırladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri