Haber Detayı
30 Mayıs 2017 - Salı 16:05
 
Çukurova'da Ramazan Bereketi Yaşanıyor!
Kültür Haberi
Çukurova'da Ramazan Bereketi Yaşanıyor!

Çukurova Belediyesi, ilçe genelinde kurduğu iftar çadırlarıyla Ramazan ayında vatandaşlara hizmet veriyor. Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de, ilçenin çeşitli mahallelerindeki iftar çadırlarında, vatandaşlarla iftarını açıyor. Geçtiğimiz gün iftarını Belediye Evleri Mahallesi’nde açan Başkan Çetin, Ramazan ayının, birlik ve dayanışma duygularının en yoğun yaşandığı ay olduğunu vurgulayarak, “Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız gibi, bu yıl da vatandaşlarımızla aynı sofrada buluşuyoruz. Ramazan ayı, toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına, pekişmesine vesile oluyor. Toplumun ayrı ayrı kesimlerinde bir araya gelen insanlar, birlik ruhunu oluşturuyor. Vatandaşlarımızın Ramazanının hayırlı olmasını diliyor, birlik ve dayanışma için sofralarımıza bekliyoruz” dedi.

ÇETİN İFTAR ÇADIRINDA HALKLA BULUŞUYOR

Çukurova Belediyesi, bu yıl da Ramazan ayı boyunca vatandaşlarla sofrasını paylaşıyor. Her gün bir mahallede iftar yemeğinin verildiği buluşmalara Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de katılarak iftarını halkla birlikte açıyor. Çetin, geçtiğimiz gün Belediye Evleri Mahallesinde verilen iftarda, binlerce vatandaşla bir arada orucunu açtı. Her gün 5 çeşit yemek verilen iftar çadırlarında, birlik ve beraberliğin en güzel örnekleri sergileniyor. İftar çadırlarına Çukurovalılar da yoğun ilgi gösteriyor. Çadırlar önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyor.

“BİRLİK VE BERABERLİK RUHUMUZ PEKİŞİYOR”

İftar çadırlarında vatandaşlarla bir araya gelen Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, iftar çadırlarının zengin-fakir ayırt etmeksizin, insanları bir araya getirdiğini belirterek, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da iftar çadırı geleneğimizi devam ettiriyoruz. Ramazan, paylaşmanın, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü duygularının yoğun olarak yaşandığı bir ay. Ramazan ayı, toplumda birlik ve beraberliğin daha da artmasına, pekişmesine vesile oluyor. Toplumun ayrı ayrı kesimlerinde bir araya gelen insanlar, birlik ruhunu oluşturuyor” dedi.

“HEMŞEHRİLERİMİZİ SOFRALARIMIZA BEKLİYORUZ”

Ramazan ayının, birlik ve dayanışma duygularının en yoğun yaşandığı ay olduğunu vurgulayan Başkan Soner Çetin, “Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız gibi, bu yıl da vatandaşlarımızla aynı sofrada buluşuyoruz. Vatandaşlarımızın Ramazan ayını huzur içinde geçirmeleri için gerekenleri yerine getirdik. Gıda ve hijyen denetimlerimize devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın ibadetlerini, sıhhi bir ortamda yapabilmeleri için camilerimizin temizliğini yaptık. Sürekli yaptığımız temizlik hizmetimizi, Ramazan boyunca daha yoğun olarak gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın Ramazanının hayırlı olmasını diliyor, birlik ve dayanışma için sofralarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çukurova'da, Ramazan, Bereketi, Yaşanıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri