Haber Detayı
22 Ocak 2015 - Perşembe 10:36
 
Çukurova Uğur Mumcu'yu anıyor
Çukurova Belediyesi 24 Ocak 1993’te katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu için türkü dolu özel bir anma etkinliği düzenliyor.
Gündem Haberi
Çukurova Uğur Mumcu'yu anıyor

Halk Müziğinin ünlü sesi Sadık Gürbüz türkülerini 24 Ocak Cumartesi akşamı Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde Uğur Mumcu için söyleyecek.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 24 Ocak 1993 günü aracına konan bombanın patlatılması sonucu öldürülen Cumhuriyet gazetesi yazarı gazeteci Uğur Mumcu’yu katledilişinin 22. yıldönümünde adına yakışır biçimde anacaklarını vurguladı. Sadece doğruları yazan, “Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunamaz” deyişiyle herkese örnek olan Cumhuriyetçi, devrimci, halkçı, antiemperyalist bir aydını 22 yıl sonra daha da güçlü biçimde anacaklarını belirten Başkan Çetin, “Kardeşi kardeşe vurduran karanlık ilişkilerin karanlık yüzlerini açığa çıkaran Uğur Mumcu’yu öldürdüklerini sananlar aldanıyorlar” diye konuştu. 

SADIK GÜRBÜZ’ÜN TÜRKÜLERİ 

Çukurova Belediyesi olarak Uğur Mumcu için özel bir program hazırladıklarını da belirten Başkan Soner Çetin, güçlü sesi, özgün tarzı ve duruşuyla Türkiye’nin en değerli sanatçılarından birini, Sadık Gürbüz’ü Adanalılarla buluşturacak olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Çetin, “Sayın Sadık Gürbüz, 24 Ocak Cumartesi akşamı saat 19.00’da Çukurova Belediye binasına bitişik Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde türkülerini halkımızla birlikte söyleyecek. Türkiye’yi karanlığa götürmek için Uğur Mumcu’yu katledenler yanlış yaptıklarını Türkiye’nin her yerinde yakılacak meşaleyle bir kez daha anlayacaklardır” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri