Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 14:11
 
Cumhurbaşkanına hakaret edenlere neden dokunulmuyor?
Gündem Haberi
Cumhurbaşkanına hakaret edenlere neden dokunulmuyor?

Libya'da görev yaparken şehit düşen MİT mensubunun kimliğini ifşa eden, Türk Silahlı Kuvvetlerinin savaş planlarını ele geçiren OdaTV'nin yöneticilerinin yargı süreci devam ederken, yeni bir olay daha patlak verdi. 


Odatv muhabiri Ali Türkaslan fetö borsası hakkında haberler yapmış, kamu görevlileri ve siyasilerin fetö borsasından kazanç elde ettiğini haberleştirmişti.


Ali Türkaslan’ın fetö ile mücadele eden kamu görevlilerini fetö ile itham ederken kendisinin fetö paylaşımları ortaya çıkmıştı. Şimdi de Ali Türkaslan’ın muhabir maaşına rağmen  fotoğrafına ulaşılan evi nasıl aldığı tartışmalara yol açtı. Ali Türkaslan’ın fetö haberleri “ters algıya” hizmet eden haberlerinin arkasından sonra satın alınan evin finans kaynağının fetö olup olmadığı, fetö borsa ya da fetöcüleri haber yapmama karşılığı kazanç mı elde ettiği tartılışmaya başlanıldı. Bu nedenle Ali Türkaslan’a fetö ile mücadele eden kamu görevlilerine kimlerin talepleri ile ters algı yaptığı, gelir kaynağının ne olduğunun belirlenmesi gerekmektedir. 


Cumhurbaşkanına Hakaret Davası Israrla Sonuçlandırılmıyor


Ali Türkaslan’ın yakın ilişkide bulunduğu ve oğlunun Akın İpek’in oğlu ile yakın arkadaş olduğu iş insanı Gıyasi Öztürk’ün Ali Türkaslan’ın Ankara 25. Asliye Ceza Mahkemesi E: 2019/628 sayılı dosyasında kendi avukatına savundurtması ve dosyanın bir türlü karara bağlanamaması da yine tartışmalara neden olmuştu. Dosyanın karara bağlanmayarak 1 Aralık’a duruşma tarihi verilmesi Aralık ayında da Kovid-19 nedeniyle duruşma yapılamayarak dosyanın tekrar ötelenerek sulandırılmasına neden olacaktır.

 

 

Hatırlanacağı üzere 17-25 Aralık sürecinde FETÖ’ye destek veren Türkaslan “Hoca Efendi bu boynu altında kalasıcalara boşuna beddua etmemiş” yorumu ile “Fetullah Gülen yılın bedduası” videosunun paylaşımını yapmış ve FETÖ destekli Samanyolu, Zaman gibi yayınların haberlerinin yanı sıra FETÖ firarisi Emre Uslu ve terör örgütünün sosyal medyadaki operasyon hesabı Fuat Avni’ye ait paylaşımları da sık sık paylaşmıştı.

 


Türkaslan'ın, Ermeni lobisinin iddialarını dile getiren yayınların içeriklerini sık sık paylaştığı da görülmüştü. Skandal paylaşım ve haberleri Bengü Türk TV’nin özel yayınına konu olmuştu.


Türkaslan, şehit MİT mensubunun bilgilerini ifşa etmesi nedeniyle tutuklanan OdaTV haber müdürü Barış Terkoğlu’na da destek vererek, “Yeter artık bir karar verin, FETÖ ile mücadele mi ediyorsunuz, müzakare mi ?” paylaşımında da bulunmuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri