Haber Detayı
04 Ocak 2018 - Perşembe 12:05
 
Dağlı'dan 5 Ocak Mesajı...
AK Parti Adana Milletvekili ve MKYK Üyesi Tamer Dağlı, 5 Ocak Adana’nın kurtuluş yıldönümü mesajında “5 Ocak birlik ve bağımsızlık ruhumuzun göstergesidir” dedi
Gündem Haberi
Dağlı'dan 5 Ocak Mesajı...

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, kentte verilen bağımsızlık mücadelesinin Türkiye’nin doğuşunda temel taşlardan biri olduğunu söyledi. Kurtuluş Savaşı’nda Adana’nın güney cephesinde en hayati bölgelerden biri olduğunu belirten Dağlı, “Adanalılar her türlü olumsuzluğa rağmen bağımsızlık mücadelesi verdi. 5 Ocak bağımsızlığın ve birlik ruhunun göstergesidir” dedi.

15 TEMMUZ’DA DA AYNI CEVAP

O tarihten itibaren her 5 Ocak’ta Adana’nın bayrakla donatılarak kutlama yapıldığına vurgu yapan Dağlı, “Adanalı hemşerilerimle gurur duyuyorum. 5 Ocak 1922’de işgal girişimine nasıl cevap verdilerse 15 Temmuz hain darbe yani işgal teşebbüsüne öyle cevap verdiler. Kurtuluş sürecimizde şehit düşenleri saygı ve rahmetle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, Adana’nın bereketli toprağına, kahraman, bağımsızlık aşığı Adanalı’ya bakıp mücadele kararını verdiğini biliyoruz. O yüzden ülkenin kurtuluşundan birkaç yıl sonra verdiği demecinde ‘Bende bu vekayiin ilk hiss-i teşebbüsü, bu memlekette bu güzel Adana’da doğmuştur’ demiş, şehrimizin güzelliğini, onurlu duruşumuzu bu sözleriyle ifade etmiştir” dedi.

DAHA GÜÇLÜ BİR EKONOMİ İÇİN

Adanalı’nın tarımdan sanayiye her alanda üreterek, ihraç ederek ve ekonomiyi büyüterek daha bağımsız, daha güçlü bir ülke için çalıştığını belirten Milletvekili Dağlı, “Ekonomisi daha güçlü bir ülke için çalışıyoruz. Ekonomimiz güçlendikçe dış politikamız güçleniyor. Artık mazlumun yanında daha güçlü bir Türkiye var. Güçlenen Türkiye’nin önüne daha fazla engel çıkarılıyor. Ama 5 Ocak’ta olduğu gibi bu bağımsızlık ruhu, bu birliktelik bizim dünyanın güçlü ülkelerinden biri olmamızı sağlayacak. Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yılı vesilesiyle Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve saygıyla yâd ediyor, tüm hemşerilerimizin 5 Ocak Kurtuluş Günü’nü kutluyorum. ” diye konuştu.  

 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Dağlı'dan, 5, Ocak, Mesajı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri