Haber Detayı
25 Ocak 2015 - Pazar 19:01
 
Demirçalı'dan önemli önerge!
CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı, taksi ve minibüs şoförlerine kesilen trafik cezalarını TBMM gündemine taşıyarak, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya yönelttiği sorulara yazılı yanıt istedi
Siyaset Haberi
Demirçalı'dan önemli önerge!

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Adana’da trafik cezalarının aşırı derecede artmasının nedenlerini İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya sordu.

Demirçalı, TBMM Başkanlığına İçişleri Bakanı Efkan Ala tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle verdiği soru önergesinde, Adana’da trafik cezalarının şoforleri bezdirdiğini ifade etti. Demirçalı, “Adana bulunan taksi ve minibüs şoförlerinin; haksız yere, trafiğe çıkılmayan tarihlerde uygunsuz yere kesilen trafik cezalarını nedeniyle büyük sıkıntı çektikleri yönündeki iddialar artmıştır. Neden bu kadar trafik cezası kesilmektedir.” dedi

Ali Demirçalı’nın, trafik cezaları ile ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan yazılı yanıt istediği sorular şöyle:

“1-Adana’da hizmet veren taksi ve minibüs esnafı sayısı kaçtır?

2Adana’da taksi ve minibüslere 2014’den önergeme yanıt verilecek tarih aralığında kesilen trafik cezalarının sayısı kaçtır? Bu cezalardan elde edilen toplam tutar nedir?

3-Adana’da bu cezaların kaçı doğrudan beyan usulüne göre kesilmiştir? Plakaya sonradan kesilen cezaların tutarı nedir?

4-Adana’da 2011-2014 yılları arasında kesilen cezalara yapılan itiraz sayısı kaçtır? Bu itirazların kaçı vatandaş lehine sonuçlanmıştır?

5-Yukarıda detayları verilen asılsız trafik cezası kesildiği iddialarına ilişkin bir soruşturma başlatılmış mıdır? “

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri