Haber Detayı
05 Şubat 2015 - Perşembe 12:26
 
Demirçalı'dan önerge
CHP Genel Sekreter Yardımcısı Adana Milletvekili Ali Demirçalı, Proje ve faaliyetler için Avrupa Birliği ve Uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynak miktarınının da açıklanmasını istedi.
Siyaset Haberi
Demirçalı'dan önerge

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Ali Demirçalı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’e  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Projelerini sordu.          

Demirçalı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’in yazılı yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, 5648 sayılı Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanunu anımsattı, “Yasada, Proje ve faaliyet başvurularını almak, bunların ön incelemeleri ile yerinde kontrollerini yapmak, proje ve faaliyetleri başvuru şartları, değerlendirme ve seçim kriterlerine göre değerlendirmek” kurumun görev ve yetkileri arasında sayılmaktadır. “ dedi.

CHP Adana Milletvekili Ali Demirçalı’nın  Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker’den yazılı yanıt istediği sorular şöyle:

“1-Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten bu yana, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna kaç proje ve faaliyet başvurusu yapılmıştır?

2-Ülkemizde kabul edilen proje ve faaliyetlerin tahakkuk miktarı ne kadardır? Ne kadar ödeme yapılmıştır?

3-Adana ilimizde, kanunun yürürlüğe girdiği tarihten bu yana, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna kaç proje ve faaliyet başvurusu yapılmıştır? Bu başvurulardan kaçı kabul edilmiştir?

4-Adana ilimizde kabul edilen proje ve faaliyetlerin tahakkuk miktarı ne kadardır? Ne kadar ödeme yapılmıştır?

5-Proje ve faaliyetler için Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlardan sağlanan kaynak miktarı ne kadardır?”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri