Haber Detayı
13 Mayıs 2018 - Pazar 17:07
 
Devlet Bahçeli'den ikinci AF açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın af gündemimizde yok açıklamasının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den af için yeni bir açıklama daha geldi. Bahçeli 'affın çıkacağına inanıyorum' dedi.
Siyaset Haberi
Devlet Bahçeli'den ikinci AF açıklaması!

Bahçeli, "Kararlıyız, sözümüzün arkasındayız. Allah'ın izniyle affın çıkacağına inanıyorum" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gazetecilerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın af değerlendirmesiyle ilgili sorularını yanıtladı.

“Sayın Cumhurbaşkanı İngiltere’ye giderken af gündemimizde yok dedi. Bununla ilgili ne düşünüyorsunuz?” sorusunu Bahçeli şöyle yanıtladı:

"Biz kendi gündemlerinde olsaydı zaten destek verir, müspet kanaatimizi kendileriyle paylaşırdık. Ancak gündemlerinde olmadığı için bir görüşümüzü, çok ciddi sosyal ve toplumsal boyut kazanmış, ihtiyaç haline gelmiş kanayan bir yaraya dönüşmüş mühim bir meseleyi milletimizin gündemine taşıdık. Bu konuda da kararlıyız ve sözümüzün ardındayız. 49 yıllık siyasi geçmişi, tecrübe ve geleneği olan MHP’nin çok önemli bir toplumsal yarayla ilgili çözüm önerisini paylaşması son derece doğal son derece meşru ve elbette de en tabii hakkıdır.

TERÖRİSTLERE KESİNLİKLE AF YOK

Sayın Başbakan ‘Teröristlere kesinlikle af yok’ diyor. Biz de bunun aksini söylemiyoruz. Bizim de kast ettiğimiz zaten budur. Biz kendi gündemimizi seslendirdiğimiz gibi on binlerce mağdurun, kader kurbanının hakkını da hukukunu da müdafaa edeceğiz, devamlı dillendireceğiz. Allahın izniyle affın çıkacağını ümit ediyorum."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Devlet, Bahçeli'den, ikinci, AF, açıklaması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri