Haber Detayı
16 Şubat 2015 - Pazartesi 11:46
 
Diş Hekimlerinden vahşet için kınama
Mersin Tarsus’ta yaşayan Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü 1.inci sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın toplu taşıma aracında katledilmesine Adana Diş Hekimleri Odasından da tepki geldi.
Gündem Haberi
Diş Hekimlerinden vahşet için kınama

TDB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Dt. Serdar Ak ve Adana Diş Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Dt. Nevin Kilecioğlu, Dt. Buket Uğuz, Dr. Dt. Hasan Boğa, Dr. Dt. İzzettin Çamurdan, Dr. Dt. Metin Ersoy, Dt. Hasan Yaman ile bir araya gelerek basın açıklaması yapana Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, “Çağ Üniversitesi öğrencisi Özgecan kızımızın hunharca katledildiğini acı ve üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Kadın erkek fark etmez canımızı emanet ettiğimiz toplu taşıma aracında canımız alınıyor, hem de vahşice. Çağ Üniversitesinin bulunduğu yerde ulaşımın sadece dolmuşlara terk edilmiş olması, toplu taşımacılığın yeterli yapılmaması, kontrollerin eksik olması üzücü ve düşündürücüdür. İlgilileri bu konularda daha dikkatli olmaya çağırıyoruz. Bizleri hayrete düşüren bir babanın insanlık dışı, vahşice işlenen bir cinayete ortak olmuş olmasıdır. Bir baba ile oğlun insanlık dışı birlikteliğinden bir baba olarak utanç duyuyorum. Bu iğrenç vahşeti yaparak tüm ülkeyi yasa boğan, insanlıktan nasibini almamış kişileri şiddetle kınıyoruz. Faillerin en ağır cezalara çarptırılmalarını bekliyoruz. Özgecan Aslan kızımıza rahmet, kederli ailesine sabır diliyoruz” diye konuştu.

 ADO OLARAK KADINA POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIZ

Adana Diş Hekimleri Odası olarak tüm organlarında kadına pozitif ayrımcılık yapma kararı aldıklarını da belirten başkan Dt. Fatih Güler, “Kadınlara her alanda daha fazla yer vereceğiz. Ben buradan tüm meslek odalarına, siyasi partilerin il örgütlerine, genel başkanlarına, bütün derneklere seslenmek istiyorum. Sizlerde kadına pozitif ayrımcılık yapın, yer verin. Kadınların sosyal hayata katılmalarını sağlayın. Bütün kadınlarda kendileri ve çocukları için ellerini taşın altına koysunlar. Görev almak istesinler, talep etsinler, bizlerle beraber olsunlar. Hep beraber bu konularda çözüm ve fikir üretelim. Yaşamın her alanında kadınların daha çağdaş yaşamalarına olanak sağlayalım” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri