Haber Detayı
28 Nisan 2020 - Salı 18:34
 
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a bir destek de ASİM'den geldi
Gündem Haberi
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'a bir destek de ASİM'den geldi

Birçok STK'nın bir araya gelmesiyle oluşturulan Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM), İHD'nin cinsel sapkınlığı sahiplenmesine tepki göstererek Prof. Ali Erbaş'a destek mesajı verdi.

 

Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) Başkanı Mahmut Eraslan yazılı açıklama yaptı.

 

 

Her sene uydurdukları dayak senaryolarıyla inançlı ve inançsız insanlar üzerinden toplumu ayrıştırmaya çalışanlar bu sene bu imkânı elde edemeyince Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamaları üzerine deyim yerindeyse mal bulmuş mağribi gibi atlayıp yine Ramazan mevsiminin o ulvi havasını, milletimizde oluşan birlik ve beraberlik atmosferini baltalamaya çalışmışlardır.
İpleri kimin elinde olduğu herkesçe malum olan bir takım güruhlar peş peşe yaptıkları açıklamalarla hem değerlerimize hakaret etmiş hem de bir iffetsizliği çok doğal, hayatın olağan akışında olması gereken bir mesele gibi göstermeye devam etmişlerdir.
Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışan bu güruhlar bilmeli ki İlahi bir emri dile getiren Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ne demişse doğru demiştir. Hatta az bile söylemiştir. Kimse kusura bakmasın. Onur eylemleri altında onursuzca görüntülerin ortaya çıktığı, çeşitli yazılı veya görsel dokümanlarla, medya aracılığıyla normalmiş gibi gösterilmeye çalışıldığı eşcinsellik en kibar deyimiyle ahlaksızlıktır ve asla önüne geçilemeyecek bir fıtri bir tercih değildir.
Birilerinin sesi çağlar öncesinden gelen diyerek vurgu yaptığı yüce dinimiz İslam korunması gereken 5 esastan bahseder. Onlardan birisi de neslin korunmasıdır. Eşcinsellik ile nesil de toplumlar da aile de korunamaz.
Dünyanın koronavirüs nedeniyle adeta can derdine düştüğü böylesi bir dönemde bir takım güruhların açıklamaları ve bu açıklamaları yaparken İslam dinine ve İslam dininin mensuplarına yönelik hakaretleri asla özgürlük olarak görülemez ve asla kabul edilemez. Yüzde 99'u Müslüman denilen bir ülkede böylesine pervasızca açıklamaların yapılması ayrıca üzücüdür. Yapılan açıklamalar ve hakaretler Diyanet İşleri Başkanı'nın şahsında tüm Müslümanlara yapılmıştır. Özgürlük adı altında bu yaşananları ve açıklamaları kabul etmemiz mümkün değildir. Özgürlük dediğiniz şey başkasının özgürlük alanına girdiğinde biter. Özgürlük adı altında yapılan her şey mubah değildir. Bu durum artık kişisel bir durum değil, toplumsal bir durumdur. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanımız konuya acilen el koymalı ve tüm Müslümanları rahatlatacak açıklamaları yapmalıdır.
LGBT ve benzeri toplumu kin düşmanlığa sevk eden ahlaksız yapılanmalar daha sıkı denetlenmelidir. Bu denetlemeler yapılırken de kanunlarımız örf ve adetlerimize, milli ve manevi değerlerimize uygun bir şekilde ivedi olarak değiştirilmelidir.
Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş kendi fikrini değil Kur'an-ı Kerim’in bir hükmünü söylemiştir. Zaten bu yüzden bugün birileri tarafından hedef tahtasındadır.Kimse meydanı boş sanıp da hariçten gazel okumasın. Biz de en az namussuzlar kadar cesuruz.  Kınayanların kınamasına aldırış etmeden, amasız, fakatsız, lakinsiz, hiç bir mazeretin ardına sığınmadan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın yanındayız.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri