Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 00:22
 
Dünyaca Ünlü firmanın distribütörlüğünde akıl almaz olay!
- Haberi
Dünyaca Ünlü firmanın distribütörlüğünde akıl almaz olay!

Dünyaca ünlü bir firma olan JTİ “Japon tabocco international” tütün ürünleri üreten önemli markaların sahibi olarak biliniyor. Bu firmanın Türkiye distribütörü ise yine ülkemizde oldukça tanınan KAPUZ ŞİRKETLER GRUBU… 

AİLE ÜYESİNİ ADANA’YA YOLLADILAR

11 yıl önce Kopuz şirketler grubu yönetim kurulu Başkanı Ali Kemal Kopuz tarafından şirketin Adana ayağının kurulumu ile ilgili olarak Adana’ya görevlendirilen Bora Kopuz burada kendinden ödün vererek hem ailesinin adını hem de şirketin içinde ki bir takım kişilerle ciddi mücadeleye girer. Bu çalışmaların sonunda ise yine şirketin üst düzey yöneticileri tarafından yapılan bazı usulsüzlüklerinde önüne geçer. Ancak bu durum sonrasında 2016 yılında şirketin Ankara’daki toptan birimine görevlendirilir ve daha yeni evli olması ve ayrıca eşinin hamile olmasından kaynaklı birçok sıkıntıyı yine hem ailesinin hem de şirketin iyiliği için göğüsler.

VAATLER TUTULMAZ AKSİNE KUMPAS KURULUR

Ankara’ya görevlendirilen Bora Kopuz burada kendisine vaat edilen ev ve maaş zammını bir türlü alamayınca Ankara-Adana arası gidip gelmek zorunda kalır. Ancak yine de aile şirketi olan çalıştığı firmanın işlerini aksatmaz. Şirket içinde ki birçok yanlışı ise görmezden gelmeyerek JTİ Bölge Müdürü ile ciddi bir soğukluk yaşar. Bu durumu distribütör olan akrabasının şirketi ve Japan firma arasında huzursuzluk nedeni olmasın diyerek te üst mercilere bu anlamda rapor vermez. Ancak Japan firmasının Bölge Müdürü bir mobilya alımı ile ilgili Bora Kopuz’dan para talep eder. JTİ distribütör firması Kopuz şirketler grubunun yetkilisi olarak bu parayı ödemeleri gerektiğini söyler ve Bora Kopuz bu parayı Bölge Müdürüne verir. Sonrasında ise denetleme olur ve bu paranın zimmete geçirildiği gerekçesiyle Bora Kopuz işten çıkartılır.

JTİ BÖLGE MÜDÜRÜNÜN DİSTBÜRÖTÖR TAKINTISI

JTİ Bölge Müdürü’nin “Mobilyacıya borç var ben Kopuz’a zarar vereceğim, Kopuz distribütör’ü buradan kazıyacağım”  ithamları ile sürekli beni tehdit etmekteydi diye konuşan Bora Kopuz,  Şirketin yönetim kademesine bunları raporlamadım çünkü yeni adamdır şirket ilişkileri bozulmasın diye bu konuları aktarma gereğini hissetmedim diyor.  “Benimle beraber alt kadroda çalışan arkadaşa mobilyacıya borç var şu kadar parayı bana getirin ben distribütör firmaya faturasını keseceğim talimatını veren Bölge Müdürü’nün ardından bende alt ekibime aynı talimatı verip parayı kendisine teslim ettik” diyen Bora Kopuz daha sonra bu konuyu denetlemeye gelen ekibe ise yine JTİ ve Kopuz Şirketler Grubu arasında ki ilişkinin bozulmaması adına yine bölge müdürünün böyle bir talimat verdiğini söylemediğini belirtiyor.  

 

 

“ADAM SATMAK BİZİM RUHUMUZDA YOK”

“Adam satmak ruhumuzda yok bizim” diyen Bora Kopuz’un bu olaylardan sonra akrabası olan Kopuz Şirketler Grubunun sahibinin de kendisine sırtını döndüğünü,  aile düzeninin alt üst olduğunu, işten çıkartılmasının ardından tazminatını bile alamadığını belirtiyor. Üstelik “tazminat davası açarsan bizde sana dava açarız tehditleri ile boğuşur hale geldiğini kaydeden Bora Kopuz’un en büyük sitemi ise aile Büyüğü olan Kopuz şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali kemal Kopuz’a oluyor. Kendisini bir kez bile dinlemeden hakkında yargısız infaz gerçekleştirmesinin kabul edilemez olduğunu kaydeden Bora Kopuz, JTİ ile Kopuz Şirketler Grubunun arasında ki herşeye vakıf olduğunu ve bunların hepsini mahkeme huzurunda tek tek anlatacağını söylüyor.

ŞEREFİMLE, ONURUMLA ve HAYATIMLA OYNADILAR

Allah’tan başka kimseden korkusunun olmadığını söyleyen Bora Kopuz, şerefi, namusu ve hayatıyla oynayan bu kişilerle olan hesabını sonuna kadar yasal yollardan soracağını belirtti. Kopuz Şirketler Grubu Genel Müdürü Erdem Kopuz’un ise şirket çalışanlarına “Bora çalışırken benim arkamdan küfür ediyordu, Bora’ya  karşı ifade verin sizin paranızı vereceğiz” diyerek te zaten yargıda olan konulara mücadil olma girişimlerinden de haberdar olduğunu söyleyen Bora Kopuz, “Allah şahit Erdem Kopuz ile olan hesabım ölmeden bitmeyecek” diyerek sözlerini noktaladı…

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünyaca, Ünlü, firmanın, distribütörlüğünde, akıl, almaz, olay!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri