Haber Detayı
26 Kasım 2017 - Pazar 18:10
 
Duran : Başbuğun izinde, Liderin emrindeyiz!
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Sertan Duran, “Başbuğ Alparslan Türkeş, tüm hayatını güçlü bir Türkiye ve Turan ülküsüne hasretmiş, büyük ülkü yolunda milyonlarca genç yetiştirmiş bir dava adamıdır.” dedi.
Siyaset Haberi
Duran : Başbuğun izinde, Liderin emrindeyiz!

Sertan Duran, MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Başbuğ Alparslan Türkeş’in doğumunun 100. yıl dönümü münasebetiyle Ankara’da düzenlenen anma programına katıldı. Otobüslerle büyük bir kalabalıkla katılım yapılan programda Türkeş’in anıt mezarına da ziyaret gerçekleştiren ve dua eden Duran, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ülkücü hareketin ölümsüz lideri, Türk Dünyasının Başbuğu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş’in 100. doğum yıl dönümünü mutlulukla ve gururla idrak ederken, kutlu emaneti devralan Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğindeki ülkücü-milliyetçi kadrolar olarak Başbuğ’un yolundan ve izinden yürümenin haklı onurunu yaşıyoruz.

DAVA ADAMI, KAHRAMAN, ÖNDER… 

Duran, şöyle devam etti: “Başbuğ Türkeş, tüm hayatını güçlü bir Türkiye ve Turan ülküsüne hasretmiş, büyük ülkü yolunda milyonlarca genç yetiştirmiş bir dava adamı; cesaretin, feragatin, dirayetin timsali bir kahraman; Türklük gurur ve şuurunun, İslam ahlak ve faziletinin en mümtaz örneğini benliğinde yaşamış ve yaşatmış milli bir lider ve manevi bir önderdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün devlet hayatına kattığı Türk milliyetçiliği fikriyatını en kıymetli bir miras olarak devralan ve bunu ilk kez siyasi program haline getiren, böylece cumhuriyetin kuruluş felsefesine sahip çıkan da Başbuğ Türkeş’tir.”

RAHAT UYU BAŞBUĞ’UM!

MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, “Her zaman demokrasiyi, insan hak ve hürriyetlerini savunmuş, emeği üstün tutmuş, mazlumun yanında, zalimin karşısında durmuş, hiçbir kimliği ötekileştirmemiş, her inanca saygıyı esas bilmiş ve Türkiye Cumhuriyeti’nin her ferdini ayrımsız kucaklamış olan Başbuğ Türkeş, vefatından sonra da fikirleriyle devlet ve millet hayatımıza tesir eden, gönül dünyamızı aydınlatan yüce bir değerdir. Ne mutlu O’nu anlayana, ne mutlu O’nun yolundan yürüyenlere. Milliyetçi Hareket’in temelini attığın, seni Meclis’e ‘Vekil’ olarak seçme onurunu yaşayan Adana’dan ses veriyoruz: Rahat uyu Başbuğum! Emanetin emin ellerde! Yolun yolumuz, ülkün ülkümüzdür! Başbuğumuzun izinde, Liderimizin emrindeyiz!”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Duran, :, Başbuğun, izinde,, Liderin, emrindeyiz!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri