Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 12:27
 
Elekdağ'dan bomba Zarrab iddiası!
Emekli Büyükelçi, eski CHP Milletvekili Şükrü Elekdağ, Türkiye'yle ilgili şok iddialarda bulunan Reza Zarrab davasıyla ilgili canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Elakdağ, ABD ve İsrail'in amacının Erdoğan'ı yıkmak olduğunu söyledi.
Siyaset Haberi
Elekdağ'dan bomba Zarrab iddiası!

Emekli Büyükelçi, eski CHP Milletvekili Şükrü Elekdağ, Batı'nın Zarrab davası üzerinden Erdoğan'a karşı adeta bombardıman düzenlendiğine dikkat çekti.

Elekdağ, Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek canlı yayınında, ABD'nin Türkiye'ye karşı tutumu ve Reza Zarrab davasına ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

"HEDEF İRAN DEĞİL ERDOĞAN"

"Zarrab davası, hukuk davası olarak başladı. Fakat Amerika'da Türkiye bakış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bakış dolayısıyla bu dava tamamen şekil değiştirdi ve siyasi bir dava oldu. Bu dava Türkiye'nin aleyhine gelişiyor. Hedef İran değil. Hedef Erdoğan. Bunu kabul edelim, hazırlanalım.

ERDOĞAN'I KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR

Ankara zaten bunu hmiş durumda. Onun için bilgi veriyor. İtimat ettiği bazı gazetecilere de yazdırıyor bunu. Hürriyet'te falan görüyoruz. Abdülkadir Bey yazıyor. Hazırlıyorlar Türkiye'nin karşılaşacağı depremsel bir duruma. Buraya gelmeden önce NBC News'u okudum. Şimdi her yerde, her konuya Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karıştırmak istiyorlar.

"65 YILDIR BİR TÜRK LİDERİNE BÖYLE SALDIRILDIĞINI İLK KEZ GÖRDÜM"

Dışişleri Bakanlığı'na girdiğimden bu yana 65-66 yıl geçti. Bu dönem zarfında ben hiçbir zaman Türkiye'nin veya bir Türk liderinin Amerikan ve Batı medyası tarafından bu kadar ortaklaşa bir bombardımana tutulduğunu görmedim bu güne kadar. Söz vermişler gibi.

İSRAİL VE ABD ERDOĞAN'I YIKMAK İÇİN...

Bunun sebebi Amerika. ABD, Obama döneminden itibaren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Atlantik sistemi içinde güvenilir bir lider ve müttefik olarak görmüyor. Onun ne Batı ne de Türkiye'ye bir yararı olduğunu düşünüyor. Onu yıkmak için elinden geleni yapıyor.

İSRAİL LOBİSİ HEMEN HAREKETE GEÇİYOR

Ben Amerika'da 10 sene görev yaptım. Amerika'da Kongre'de İsrail teröründen bahsederler. Amerikan Kongresi'nde İsrail aleyhine konuşamazsınız. Konuşan bir senatör seçilmez bir daha. İsrail lobisi hemen harekete geçer.

ABD İLE DOST OLMAK İÇİN...

İsrail aleyhinde olan kişinin karşısına birini çıkarır. Mali yardımda bulunur. Onu seçtirir. Ben bunu gördüm. Yani Amerika ile dostane işler yürütmek için İsrail ile güzel ilişkiler yürütmek zorundasınız. Bu bir gerçektir."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Elekdağ'dan, bomba, Zarrab, iddiası!, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri