Haber Detayı
30 Kasım 2017 - Perşembe 12:32
 
Erdoğan önüne haritayı açıp Trump'a o soruyu sordu!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasındaki telefon görüşmesiyle ilgili flaş bilgi! Erdoğan Trump'a "PYD'ye silah vermeyi kestik diyorsun ama bin 500 diyordun 4 bin TIR oldu” dedi.
Siyaset Haberi
Erdoğan önüne haritayı açıp Trump'a o soruyu sordu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump’ın 24 Kasım’daki telefon görüşmesiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye’de siyasi çözüm umutlarını artıran Soçi zirvesinin ardından 24 Kasım’da ABD Başkanı Donald Trump ile görüştü. Trump’ın, Twitter’dan arayacağını açıkladığı görüşmenin ayrıntıları ortaya çıktı.

ERDOĞAN ÖNÜNDE HARİTA AÇIK ŞEKİLDE KATILDI

Karar gazetesinin haberine göre, Erdoğan telefon görüşmesine, önündeki PYD’ye verilen silahlar listesi ve Suriye’deki kuzey kuşağı gösterir harita açık şekilde katıldı. Edinilen bilgiye göre görüşme sırasında Erdoğan, Trump’a “Bu PYD’ye verilen silahlar ne olacak?” sorusunu yöneltti.

TRUMP: NASIL HALA DEVAM EDİYOR MU?

Trump’tan “Kestik” yanıtını alan Erdoğan, “Kestik diyorsun ama bin 500 diyordun 4 bin TIR oldu” karşılığını verdi. ABD Başkanı Trump, bunun üzerine “Nasıl, hala devam ediyor mu?” diye sordu. Erdoğan’dan “Ediyor tabi” yanıtını alan Trump, “Hemen talimat veriyorum, kestiriyorum” diye konuştu.

"DEMEK Kİ BU İŞİ BİRA BİR TAKİP ETMEK LAZIM"

Trump ile bu diyaloğu son AK Parti MKYK toplantısında anlatan Erdoğan, MKYK üyelerine, “Demek ki bu işi bire bir takip etmek lazım” dedi. Bu doğrultuda Amerika ile de önümüzdeki günlerde liderler diplomasinin artması beklenti dahilinde.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan, önüne, haritayı, açıp, Trump'a, o, soruyu, sordu!,
Haber Videosu
Yorumlar
Adana Temizlik Şirketleri