Haber Detayı
23 Ocak 2015 - Cuma 23:58
 
AKP'de Bayhan sesleri yükseliyor
Gün geçmiyor ki AK Parti Adana’da genel seçimler aday adayı olacaklar listesine yeni bir isim eklenmesin.
Ajans ÖZEL Haberi
AKP'de Bayhan sesleri yükseliyor

2011 seçimlerinde 122 kişinin aday adayı olarak başvurduğu partiye bu yıl da ilginin yüksek olması bekleniyor.
AK Parti tüzüğünde yer alan ‘3 dönem’ kuralından dolayı Ömer Çelik, Ali Küçükaydın ve Mehmet Necati Çetinkaya’nın yeniden aday olamayacak olması da ilginin artmasına sebep olacak.
Kamu görevlilerden aday olacakların en geç 10 şubatta istifa edecek olması da birçok kişinin aday adayı olduğunu açıklamasını erteletiyor.
Şimdiden oldukça kabarık olan aday adayı listesinde özellikle Adana'nın bir döneme damga vurmuş olan genç bir ismi dikkat çekiyor.
Adana ve Ankara kulislerinde çok konuşulan bu isim Gazeteci Yazar Fatih Bayhan.
Bayhan 10 yıldır Ankara’da bulunuyor olmanın verdiği avantajı Başbakanlık’ta ve Bakanlıklarda Danışmanlıklar yaparak geçirmiş ve etkili bir çevre edinmiş. Şimdi o çevrenin Bayhan’ı aktif siyasette görmek istediği konuşuluyor. Adanayla bağını hiç kesmediği için adı sürekli “Aday olacak” diye konuşulan Fatih Bayhan’ın Darende Lobisince de desteklendiği ifade ediliyor.
Fatih Bayhan siyasi kimliğinin yanı sıra özellikle Türkiye genelinde çok ciddi ses getiren kitaplara imza atmış önemli bir yazar hüvviyetinede sahip bulunuyor. Ulusal kanalların birçoğunda "Yakın Tarih" üzerine çok önemli progrmalarda yapan Bayhan için artık doğduğu ve yetiştiği bölgeden AKP'nin önemli isimlerinden siyasete girmesi noktasında çok ciddi taleplerin olduğu kulislerin son günlerde konuşulan en önemli gündem maddelerinden birini oluşturuyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri