Haber Detayı
11 Kasım 2018 - Pazar 18:54
 
Fatma Güldemet Sarı Aday Adaylığını yüzlerce partili ile ilan etti
Siyaset Haberi
Fatma Güldemet Sarı Aday Adaylığını yüzlerce partili ile ilan etti

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Sarı, Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı
64. Hükümet'in Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti'den Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.İl başkanlığı binasında yüzlerce kişinin katıldığı aday adaylık açıklamasında bazı vatandaşların bu anları sosyal medyadan canlı yayınladığı görüldü.

 

 

Eski bakan Sarı, AK Parti Adana İl Başkanlığına gelerek Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylık başvurusunu yaptı. Sarı, başvurudan sonra yaptığı açıklamada, AK Parti harekatının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde halkın bağrından çıkan bir harekat olduğunu belirterek, "AK Parti 2002 yılından bu yana kazandığı seçim ve referandumlarla, vesayet odaklarına ve karanlık güçlere fırsat vermemesiyle bu harekat milleti temsil etmekle kalmamış, yerelden, evrensele dünyanın vicdanı olmuştur" dedi.

 


2019 mahalli idareler seçiminde yeni bir destan yazacaklarını ifade eden Sarı şunları kaydetti: 
"İnancına, siyasi görüşüne, etnik kökenine bakmadan devletimizin vatandaşı olan her insanımıza eşit davranacağız. Hakkı ve hakikati gözeteceğiz. İçinizden çıkan biri olarak Adana'ya hizmet etmek bizim için bir şereftir. Biz insanların geleceğine ufuk çizecek olanın şehirler olduğunu çok iyi biliyoruz. Eğer doğru bir dönüşüm sağlayamazsak sadece şehirler değil, geleceğimizi de kaybederiz. Geleceğini kaybeden şehirlerinde medeniyet iddiası olamaz."

 


Sarı, bir yüksek mimar olarak büyükşehir belediye başkanı olmak için ehil olduğunu düşündüğünü ifade ederek, "Adana'nın sorunlarını biliyorum. Çözümlerin noktasında da çok çalışmamız gerektiğini biliyorum. Çalışmaktan başarı yakalanmaz. Ama sadece çalışmakla da olmaz. Buna samimiyetinde eklenmesi gerektiğine inanıyorum. AK Parti'nin bu kutsal yürüyüşünde bir nefer olarak ben sizlerle yol arkadaşı, dava arkadaşı, mücadele arkadaşı olmak istiyorum" diye konuştu.
Sarı, Adana'da artık iktidar ile yerel belediyeciliğin gücünü birleştirmenin vakti geldiğini sözlerine ekledi.
Sarı'nın aday adaylık açıklamasına yüzlerce partili destek verdi. Bazı vatandaşlar Sarı'nın açıklamasını sosyal medyadan canlı yayınladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fatma, Güldemet, Sarı, Aday, Adaylığını, yüzlerce, partili, ile, ilan, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri