Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 11:03
 
FETÖCÜ Kaymakama 15 yıl hapis istemi!
Adana'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuksuz eski kaymakam hakkında 15 yıl hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.
Asayiş Haberi
FETÖCÜ Kaymakama 15 yıl hapis istemi!

FETÖ/PDY ile bağlantısı bulunduğu iddiasıyla görevinden uzaklaştırılan eski Hasanbeyli Kaymakamı Fahrettin Demir hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet savcısının, şüpheli hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 15 yıl hapis cezası istemiyle hazırladığı iddianame, Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. 31 sayfadan oluşan iddianamede, şüpheli hakkındaki itirafçıların ifadelerine de yer verildi.

İddianamede şüpheli hakkında itiraflarına yer verilen gizli tanık "Emrullah", Yunus kod adlı örgüt mensubunun evinde buluşarak örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in kitaplarını okuduklarını, Demir'in 2015 yılı mayıs ayına kadar yapıyla bağının devam ettiğini ileri sürdü.

Fahrettin Demir de savunmasında, örgütle kendisini Ankara'da "Yunus" kod adlı Y.A'nın tanıştırdığını ve 17-25 Aralık süreci sonrası görüşmelerini azalttığını belirterek, "Tehdit ve şantaja maruz kalma korkusundan dolayı tamamen ilişkisini kesemedim. Bu yapıya ait sohbetlere gittiğim ve yardımda bulunduğum için pişmanım." ifadesini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: FETÖCÜ, Kaymakama, 15, yıl, hapis, istemi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri