Haber Detayı
22 Ocak 2015 - Perşembe 23:00
 
Güner Gök'ten Türkmenler'e yardım!
Adana'nın sevilen ve sayılan simalarından İş Adamı Güner Gök Telaffer'den İŞID Zulmünden kaçan ve Adana'ya sığınan Türkmenler'e yardım eli uzattı.
Ajans ÖZEL Haberi
Güner Gök'ten Türkmenler'e yardım!

Adana'nın tanınan saygın isimlerinden olan Güner Gök Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık daire ve Sosyal İşler daire başkanlıklarının öncülüğünde Adana'da barındırılıp yer temin edilen Türkmenler'e yemek vererek kamuoyunun dikkatini soydaşlarımızın sorunlarına çekmek istedi. Büyükşehir Beledyesi Sağlık daire başkanı Dr. Fatih Karayandı ve Sosyal işler daire başkanı Levent Durmuş Ökten'in de bulunduğu yemekte Telaffer'den İŞID zülmünden dolayı kaçmak zorunda kalan soydaşlarımzla birlikte yemek yiyen ve acılarını paylaşan Gök "Suriye'den gelen mültecilerle eşit haklara sahip olamayan soydaşlarımıza herkesin yardım eli uzatması gerekmektedir" mesajını verdi. 

Yemeğe çok sayıda Telaffer Türkmeni katılırken İş Adamı Yaşar Perçin'de yemekte bulunarak bu anlamlı etkinliğe destek verdi. Görüşlerini aldığımız Perçin ise " Terörün dini, dili ve milleti olmaz. Türkmen kardeşlerimizin yanındayız her zaman" dedi...

Türkmenler'in barınak, yiyecek ve temel ihtiyaçlarını Adana Büyükşehir belediyesi karşılıyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri