Haber Detayı
30 Aralık 2019 - Pazartesi 16:29
 
HALİL AVCI'NIN Otel yeri bakın ne çıktı...!
Gündem Haberi
HALİL AVCI'NIN Otel yeri bakın ne çıktı...!

YABAN HAYATI KORUMA ALANINA OTEL YAPACAK

Halil Avcı şirketler gurubunun otel yapımı için temin ettiği arsanın Milli Emlak'tan 2 yıl süreyle kiralandığı iddia edilirken başka bir iddia ise bu arsanın öncelikle TOKİ'ye devredildiği ve TOKİ'den ise 30 DÖNÜMLÜK bu arsanın 11 MİLYON TL bedelle HALİL AVCI ŞİRKETLER GURUBUNA satıldığı yönünde bölge halkından bilgiler gelmeye devam ediyor.Bölge halkı burada 0.60 olan yoğunluğun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 1.6 yoğunluğa çıkartıldığını ve otel imarı verildiğini söylüyorlar. Oysa bu bölge 2006 yılında çıkan yasayla DOĞAL HAYATI KORUMA alanı ilan edilmiş ve bu yıldan itibarende bu bölgede hiç bir şekilde yapılaşmaya izin verilmemişti.

BAKANLIK NASIL ONAY VERDİ?

Olayın duyulmasının ardından bölgede yaşayan Adanalılar böyle bir otel inşaatına ilgili bakanlığın nasıl onay verdiğini merak ettiklerini belirtiyorlar. Kişiye özel bir uygulama olarak nitelendirdikleri bu imar revizyonunun haksız kazanç olarak nitelendirildiğini ve kendilerine büyük haksızlık yapıldığı görüşünü ısrarla savunuyorlar. Bölgede büyük bir rant havzasının YABAN HAYATI KORUMA alanı üzerinde kurulmasının önüne geçilmesi için CİMER başta olmak üzere birçok kuruma şikayet dilekçeleri yazılıyor.

MADEM YAPILAŞMA YAPILACAK BİZİM HAKKIMIZ NE OLACAK?

Bölgede görüştüğümüz bütün yöre halkı ise imar revizyonunun sadece otel yapımı için yapılmasına isyan ediyorlar. Kendi arsalarına yapılaşmaya izin verilmemesinin haksızlık olduğunu belirten yöre halkı "Madem Bakanlık imar revizyonu yapıyor neden bizim arsalarımız kapsam dışı bırakılıyor" diyerek te haklı tepkilerini ortaya koyuyorlar.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE İTİRAZ!

Olayın duyulmasının ardından şu an da bu otel yapımıyla ilgili İmar revizyonununa onay veren ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE itiraz dilekçeleri veren yöre halkı bu konuda resmi girişimleride başlattılar. Konuyla ilgili isminin açıklanmasını istemeyen onlarca vatandaş ile görüşmelerimiz sonucunda Cumhurbaşkanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere Adana Valiliği gibi devletin önemli kurumlarına müracaatlar başladı...

Bizde AJANSADANA olarak bu konunun ısrarla takipçi olacağız...

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri