Haber Detayı
26 Aralık 2016 - Pazartesi 10:37
 
Halil Avcı'nın oteline vatandaştan itiraz var!
Adana'nın tanınmış iş adamlarından Halil Avcı Karslı Köyü mevkisinde yapacağı otel için şimdiden büyük itirazlarla karşı karşıya kaldı...
Ajans ÖZEL Haberi
Halil Avcı'nın oteline vatandaştan itiraz var!

YABAN HAYATI KORUMA ALANINA OTEL YAPACAK

Halil Avcı şirketler gurubunun otel yapımı için temin ettiği arsanın Milli Emlak'tan 2 yıl süreyle kiralandığını iddia eden bölge halkı burada 0.60 olan yoğunluğun Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 1.6 yoğunluğa çıkartıldığını ve otel imarı verildiği söylüyorlar. Oysa bu bölge 2006 yılında çıkan yasayla DOĞAL HAYATI KORUMA alanı ilan edilmiş ve bu yıldan itibarende bu bölgede hiç bir şekilde yapılaşmaya izin verilmemişti.

BAKANLIK NASIL ONAY VERDİ?

Olayın duyulmasının ardından bölgede yaşayan Adanalılar böyle bir otel inşaatına ilgili bakanlığın nasıl onay verdiğini merak ettiklerini belirtiyorlar. Kişiye özel bir uygulama olarak nitelendirdikleri bu imar revizyonunun haksız kazanç olarak nitelendirildiğini ve kendilerine büyük haksızlık yapıldığı görüşünü ısrarla savunuyorlar. 

MADEM YAPILAŞMA YAPILACAK BİZİM HAKKIMIZ NE OLACAK?

Bölgede görüştüğümüz bütün yöre halkı ise imar revizyonunun sadece otel yapımı için yapılmasına isyan ediyorlar. Kendi arsalarına yapılaşmaya izin verilmemesinin haksızlık olduğunu belirten yöre halkı "Madem Bakanlık imar revizyonu yapıyor neden bizim arsalarımız kapsam dışı bırakılıyor" diyerek te haklı tepkilerini ortaya koyuyorlar.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE İTİRAZ!

Olayın duyulmasının ardından şu an da bu otel yapımıyla ilgili İmar revizyonunun askıda olduğu ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNE itiraz dilekçeleri veren yöre halkı bu konuda resmi girişimleride başlattılar. Bizde bu konuda AJANSADANA olarak takipçi olacağız...

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Halil, Avcı'nın, oteline, vatandaştan, itiraz, var!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri