Haber Detayı
12 Mayıs 2016 - Perşembe 13:10
 
Havuzda Dizini Çarpmasa Kanser Olduğu Anlaşılmayacaktı
Adana'da ailesiyle tatil için gittiği Antalya'da dizini çarpan 9 yaşındaki Hamiyet Nazlı Sağlar'ın sol bacağında 'Ewing Sarkom' adı verilen kanser saptandı.
Yaşam Haberi
Havuzda Dizini Çarpmasa Kanser Olduğu Anlaşılmayacaktı

Ailesiyle tatil için gittiği Antalya'da havuz duvarına dizini çarpan 9 yaşındaki ilkokul 3'üncü sınıf öğrencisi Hamiyet Nazlı Sağlar'ın sol bacağında 'Ewing Sarkom' adı verilen kanser saptandı. Tesadüfen kanseri belirlenen küçük kız, bir süre kemoterapi gördükten sonra yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

TATİLDE DİZİNİ HAVUZ DUVARINA ÇARPTI

Adana'da ticaretle uğraşan 39 yaşındaki Salim Sağlar, 10 yıl önce ev kadını 35 yaşındaki Sema Sağlar ile evlendi. Mutlu çiftin bu evlilikten kızları Hamiyet Nazlı Sağlar dünyaya geldi. Geçen Ağustos'ta tatil için Antalya'nın Alanya İlçesi'ne giden Sağlar ailesinin çocuğu Hamiyet Nazlı Sağlar, serinlemek amacıyla havuza girdi. Bu sırada küçük kız, sol dizini havuz duvarına çarptı.

TATİLİN BİTMESİNİ BEKLEMEDEN DÖNDÜLER

Babası Salim Sağlar, hemen kızının yanına giderek dizi ve bacaklarına masaj yaptı. Bu sırada kızının sol bacak baldırında bir sertlik hisseden Salim Sağlar, tatilin bitmesini beklemeden ailesini Adana'ya getirdi. 

DİZİNDE KANSER OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Kentte ortopedi uzmanına götürülen minik çocuğun sol bacağında, yapılan tahlil ve çekilen filmlerin ardından 'Ewing Sarkom' adı verilen bir kanser türü saptandı. İleri tetkik ve tedaviler için Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'ne sevk edilen Hamiyet Nazlı Sağlar, yaklaşık 8 ay boyunca kemoterapi ve radyoterapi görmesine karşın sağlığına kavuşamadı.

5 SAATLİK AMELİYAT SONUCU SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Bu dönem okula gidemeyen çocuğun tedavisini üstlenen Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı'nda görevli Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Deveci, son çare olarak ameliyat yapılması gerektiğini söyledi. Aksi durumda kızının sol bacağını tamamen kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan Salim Sağlar ve eşi, ameliyatı kabul etti. Yaklaşık 15 gün önce küçük kız, 5 saatlik bir ameliyatın ardından sağlığına kavuştu.

 'DİZİNİ ÇARPMASA BİLEMEYECEKTİK'

Sol bacağı alçıya alınarak evine gönderilen ve fizik tedavisi süren kızının tesadüf eseri hastalığının saptandığını aktaran Salim Sağlar, "Kızım havuza dizini çarpmasa belki hastalığını hiç bilemeyecektik. Allah'ın bir lütfu bu kaza. Bu hastalık 1 milyonda 3 oranında görülüyormuş. Çok şükür kızım kurtuldu. Ameliyatını yapan hocamdan Allah razı olsun" dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri