Haber Detayı
26 Temmuz 2019 - Cuma 12:41
 
Hüseyin Sözlü : 60 Milyonluk Krediyi bizim projelerimizle aldınız!
Siyaset Haberi
Hüseyin Sözlü : 60 Milyonluk Krediyi bizim projelerimizle aldınız!

Zeydan Karalar'ın kısa sürede tamamlayarak hibe kredi elde ettiği yalanı çok kısa sürede ortaya çıktı. Bahse konu projeler için alınan hibe kredilerin Sözlü döneminden kalan projelerle alındığı ve zaten bu kredi görüşmelerinin Hüseyin Sözlü döneminde tamamlanmak üzere olduğu ortaya çıktı...

İşte konu ile ilgili Hüseyin Sözlü'nün açıklaması;

67 mega proje 60 milyon Euro, Peki soruyorum, ne zaman hangi ara yapmışlar bu kadar projeyi? Seçim sürecinde Zeydan Bey’in ağzından hiç böyle bir proje duydunuz mu? Zaten hiçbir projesi yoktu ki. Bir rüzgardır geldi seçimi kazandı. Seyhan Belediye Başkanı iken başlatıp başarıyla tamamladığı bir tek projeyi bana kim sayabilir ki? Kent Meydanı diyor, hali ortada; koskoca bir beton yığını. Kaldı ki onun ASKİ’ye Genel Müdür diye atadığı ismi ben beceriksiz, öngörüsüz, proje fukarası  diye görevden almıştım. Kredi görüşmeleri devam etmekte olan tüm projeler benim dönemime ait.  Nezaketen de olsa basın bültenine bunu ekleyebilirlerdi.

 


Ama vatandaşlar sinekten muzdarip olduğunda, sizin aracılığınızla bu sineklerin benim döneminden kalma olduğunu iddia ediyordu. Bahse konu ASKİ projelerinin de benim dönemime ait olduğunu söyleyebilme cesaretini ve dürüstlüğünü göstermesini Zeydan Karalar’dan beklerdim. Ama ben o olgunluğu gösterip 31 Mart’ta daha seçim sonucu kesinleşmeden kendisini bizzat tebrik ettim.
Kendi kadrosunu kurmakta zorlanan, benim eski bürokratlarımı kritik görevlere atayan bir Büyükşehir Belediye Başkanı ile Adana karşı karşıya. Ortada dediği gibi borç ve kambur varsa yine bu bürokratlar döneminde gerçekleşti..  Peki neden halâ onlarla çalışıyor, bu sorunun cevabını vermelidir..” dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri