Haber Detayı
27 Ocak 2015 - Salı 17:01
 
İl Milli Eğitimden Skandal Zeynep Sözlü savunması!
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün coğrafya öğretmeni eşi Zeynep Sözlü,'nün seçim sonrası mobbing gerekçesiyle meslekten istifası gündeme bomba gibi düştü.
Gündem Haberi
İl Milli Eğitimden Skandal Zeynep Sözlü savunması!

Ceyhan İlçesi'nde 3 dönem MHP'den belediye başkanlığı yapan Hüseyin Sözlü, geçen yerel seçimde MHP'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçildi. Ceyhan Biliciler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nde coğrafya öğretmenliği yapan Zeynep Sözlü, eşinin Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilmesinin ardından siyasi mobbinge uğradığını, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin işini zorlaştırdıklarını ileri sürüp sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından 20 yıllık mesleğinden istifa ettiğini açıkladı.

HAYATİ KOCA 'MOBBİNG' İDDİALARINI YALANLAMIŞTI

Adana İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hayati Koca ise 'mobbing' iddialarını yalanladı. Geçen hafta içerisinde istifa dilekçesinin alındığını belirten Koca, "Görev değişikliğiyle belediyeye geçmek istediğini bildirmişti. Bu talebi bakanlıkça kabul edilmedi. Bu nedenle görevden ayrılmak istediğine dair bir dilekçe verdi. Dilekçesinde 'mobbing' ifadesi veya baskı gördüğüne dair bir ifadesi yok" dedi.

ZEYNEP SÖZLÜ'NÜN İSTİFA DİLEKÇESİ

Hayati Koca mobbing iddialarını yalanlarken Zeynep Sözlü’nün istifasında mobbing ifadesine yer verilmediğini açıklaması üzerine gözler Zeynep Sözlü’nün istifa dilekçesine çevrildi.

Zeynep sözlü istifa dilkçesinde şu görüşlere yer vermişti; ‘‘Biliciler Anadolu meslek lisesi müdürlüğüne; okulunuzda coğrafya öğretmeni olarak çalışmaktayım. Aynı zamanda seçilmiş bir siyasetçinin eşiyim. Öğretmenliğimin yanı sıra birçok protokol ve kamu sorumluluklarım var. severek yapmaya çalıştığım öğretmenlik sürecinde gerek ilçe milli eğitim yetkilileri gerek okul yetkilileri yetkilerini bana yardımcı olmak yerine şartlarımı zorlaştımaya yönünde kullanmaları sebebi ile 20. yılımı çalıştığım öğretmenlik görevimden istifa etmek istiyorum. Gereğini arz ederim.’’

dilekce-istifa.png

Zeynep Sözlü istifa dilekçesinde şartlarını zorlaştırıldığını belirterek mobbing uygulandığını dilekçesinde belirtmişti. Mobbing iddialarını yalanlayan Hayati Koca, Zeynep Sözlü’nün belediyeye geçmek istediği yönünde iddialarda bulunmuştu. Zeynep Sözlü Hayati Koca’nın bu iddialarına yanıt verdi..

Zeynep Sözlü kendisinin mobbing uygulaması nedeniyle istifa kararı almak zorunluluğu doğduğunu hatırlatarak “İlgili Milli Eğitim Müdür Vekili M.E.’nin gerçeği yansıtmayan açıklamalarını dikkatle takip ettim. Tamamen saptırma ve yalandır. Kendilerini bu nedenle mahkemeye vereceğim. Sanırım başka öğretmenleri karıştırmış.  Müdür vekili M.E.’nin bahsettiği öğretmen halen eşinin belediye başkanlığı yaptığı yerde müdürlük yapıyor. ” dedi.

ADANA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN ŞOK AÇIKLAMA: ''BAŞKAN EŞLERİ KARIŞTIRILMIŞ OLABİLİR''

Ahaport’a özel açıklamalarda bulunan Hayati Koca'nın açıklaması ise şok etkisi yarattı!

Koca, ''Zeynep Sözlü bize göndermiş olduğu dilekçede seçilmiş bir siyasetçinin eşi olarak protokol programlarına katılmak zorunda olduğu için istifa kararı verdiğini belirtiyor. İstifa dilekçesinde mobbing uygulandığı ile ilgili iddialar yer almıyor sadece İlçe Milli Eğitim Müdürü ve okul müdürünün yardımcı olmadığından yakınıyor. Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’ün öğretmen eşi Kübra Öztürk görevinden istifa edip belediyeye geçti. O yüzden bu olayla Zeynep hanımın istifası karıştırılıyor olabilir. İlçeden gelen bilgiler bu yönde’’ dedi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri