Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 18:14
 
İP'ÇİLERİN Sarıçam İlçe Teşkilatında 14 şiddetinde istifa depremi!
Siyaset Haberi
İP'ÇİLERİN Sarıçam İlçe Teşkilatında 14 şiddetinde istifa depremi!

Büyük umutlarla kurulan ancak kurulmasının ardından hızla irtifa kaybederek adeta siyasi istifalar arenasına dönen İYİ Parti Adana’da hızla kan kaybetmeye devam ediyor. Sarıçam İlçe Teşkilatından 4 Başkan Yardımcısı ve 10 Yönetim Kurulu Üyesi de noter huzurunda istifa etti.

 

 

İşte istifaların şok edici nedenleri;

“Yaklaşık iki yıldır büyük umutlarla başladığımız, yüzlerce insanın Türk siyasetine yeni bir soluk getireceğine, ülkemizde yaşanan sosyal, siyasal ve ekonomik sıkıntıları çözecek politikalar üreteceğine, toplumda giderek kangrene dönüşen ayrımcılığa son vereceğine, hepsinden önemlisi de, kaybolan heyecanımıza heyecan katacağına inanarak katıldığımız ancak sonrasında izlenilen yanlış politikalar ve ayrıştırıcı anlayış ile ülke geleceğine zarar verdiğini düşündüğümüz İYİ Parti’den, Sarıçam İlçe Başkanının hiçbir aşamada fikirlerimizi sormadan bencilce hırsı, agresif ruh hali, şirket yönetir gibi partiyi yönetmesi ve iki yüzlü tutumlarından dolayı duyduğumuz rahatsızlık bir yana, bu yanlış tavırlarına İl başkanı ve her iki milletvekillerimizin de seyirci kalması bizleri içinde bulunduğumuz noktaya taşımıştır”

 

 

Kuruluş aşamasında çoğunluk olarak milliyetçi kesimin yer aldığı daha sonra ise PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile işbirliğine giden İYİ Parti şu hassasiyeti unutmuştur. Bizler vatan millet aşkı ile hayatını idame ettiren ve bu felsefe doğrultusunda ilkeleri olan insanlarız. Ancak bugün gelinen bu nokta bizleri ziyadesiyle üzmektedir. Yıllarca PKK vb. terör örgütlerine karşı durmuş, vatanın bölünmez bütünlüğü için elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışmış, tüm arkadaşlar yeni bir heyecanla katıldığımız bu partiden ayrılma kararı almış bulunmaktayız. Bugün bu kararımızla Yüce Türk Milleti’ne karşı olan sorumluluk ile hareket etmenin vicdani rahatlığını yaşıyoruz. Bizlerin yanı sıra hiç Türk Milliyetçisi ve Vatanperver kişilerin İYİ Parti ile bundan böyle aynı kulvar da yürümesi mümkün değildir”

 

 

Bu nedenle;

İyi Parti Sarıçam İlçe Teşkilatının, 4 kurucu başkan yardımcısı ve 10 Yönetim Kurulu üyesi olarak, 05.02.2019 tarihinden itibaren mensubu olduğumuz İyi Parti’den istifa ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur

İYİ Parti Sarıçam İlçe Teşkilatı Kurucu Başkan Yardımcıları

İbrahim Pehlivan, Mustafa Özenli, Hüseyin Kürbüz, Ramazan Ünal ve

İYİ Parti Sarıçam İlçe Kurucu Yönetim Kurulu Üyeleri

Bilal Eker, Hidayet Özkan, Necla Şengül, Bekir Andırın, Mediha Köçer, Ayşe Eker, Önder Solak, Mustafa Türedi, İsa Cingöz, İsmail Sorgun, Ali Gürbüz, Mehmet Çakır.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İP'ÇİLERİN, Sarıçam, İlçe, Teşkilatında, 14, şiddetinde, istifa, depremi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri