Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 12:28
 
İşte Büyükşehir Belediyesinin Ölüm kampı!
Gündem Haberi
İşte Büyükşehir Belediyesinin Ölüm kampı!

Adana Büyükşehir Belediyesine ait hayvan barınağında resmen hayvan katliamına göz yumuluyor.

HAYVANLAR BİRBİRİNİ PARÇALIYOR!

Büyükşehir Belediyesine bağlı Hayvan Barınağında aynı cins köpeklerin aynı kafese koyularak birbirini parçaladıkları iddia edilirken hayvan sahiplenmek için de vatandaş nezdinde gelen taleplere olumsuz yanıt verilerek adeta bir hayvan faşizmi gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra aynı cins köpekler kısırlaştırılmadan birbiriyle aynı kafes içinde barındırılmak suretiyle de çok ciddi bir sorunun daha önü açılıyor…

 

 

ADANA BARİNAGİNDA KİYAMETLER YAŞANİYOR!

Barınağın olduğu alan yılanların ve farelerin doğal yasam alanı olarak biliniyor. Burada ciddiyetsiz ve ehil olmayan kişilerin yönetimi yüzünden yaşananlar yüzünden barınağın içine giren Yılanların köpekleri soktuğu farelerin ise köpeklerin mamalarını yediği ortaya çıktı. Hayvan severlerin büyük tepkilerine ve uyarılarına rağmen hiçbir müdahalenin yapılmadığı hayvan barınağı adeta bir ölüm kampına dönmüş durumda…

HAYVANSEVERLER SOSYAL MEDYADAN SESLENDİ DUYAN YOK!

Bu duruma isyan eden Adanalı hayvanseverler sosyal medya üzerinden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a bir çağrı yaptılar…

 

 

İşte o çağrı;

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar Ve Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Türkan Eşli'ye AÇIK MEKTUP;

26 yıl önce kurulmuş olup, pek çok yere örnek olan asgari yaşam koşullarına sahip Adana Barınağını, başkanlığı almanızdan sonra geçen 7 ay içinde, siz ve Sn Türkan Eşli KASA BOŞALTILMIŞ PARA YOK diyerek maalesef felaketlerin eşiğine getirdiniz.

1. Özellikle bu yazın Adana'da patlama halinde görülen UYUZLU vakaların 15 ilçeden de yoğun biçimde gelmesi nedeni ile KONACAK YERLER kalmadı. Eskiden en fazla 15-20 köpek konan bahçeli bölmelere 30-40 ve hatta daha fazla uyuzlu hayvan konmaya başlandı. İyileşenlerin bırakılmalarına rağmen rağmen uyuz HAYVAN SAYISI 350-400 ün hiç altına inmedi. Bunu size anlatamadık.

2. KASA BOŞALTILMIŞ PARA YOK diye ilk tasarrufa barınak ve hayvanlardan başladınız. Haziran ayında bitmesi ve acilen taşınılması gereken yeni barınak inşaatını yavaşlattınız hala daha bitmedi. Bu durumu ve sorunları ilettiğimiz Sayın Valimiz, bütün belediye başkanlarını 30 Nisan'da toplayarak, yeni barınağın acilen bitirilmesi, KISIRLAŞTIRMANIN tüm ilçeler dahil yoğun yapılmasını ve mevcut barınak ihtiyaçlarının mutlaka karşılanması ve hayvanların mağdur edilmemesi talimatlarını vermesine rağmen, büyükşehirde sorunlar artarak VAHİM BOYUTLARA ulaştı.

3. Anestetik ilaç olmadığı için, mevcut ilaç acil vakalarda kullanılsın diye KISIRLAŞTIRMALAR durdu. Rutin tedaviler veteriner hekimlerin özverili çabaları ve ilaç teminleri ile sağlanıyor.

4. Kuru mama aldırmadınız, barınak yönetiminin gayretleri ile yemek artığı toplanması sayesinde hayvanlar aç kalmaktan kurtuldular. Ama nereye kadar böyle devam edebilir !!!??

5. Normalde 40 küsur olması gereken eleman sayısı sizin döneminizde de azalarak 18 e düştü. Türkan Eşli, buranın 10 misli genişlikte olan tamamlanmamış yeni barınağa, buraya dahi yetmeyen bu 18 bakıcı sayısı ve mevcut ekipman ile taşınalım dedi. "Bunu yapmaya kalkışırsanız EYLEME GİDERİZ" dediğimizde ise "Eğer eleman vs şart ise yeni barınağa taşınılmasın" diye de rest çekti.

6. Hastane hizmetini 24 saat veren bu barınakta veteriner hekimler zaten yetemezken, 2 veteriner hekim torpilli diye buradan yolladınız!

Kaynak: Editör:
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri