Haber Detayı
01 Mart 2021 - Pazartesi 22:52
 
İşte İL İL Yüzyüze eğitimin yapılacağı İller...
Eğitim Haberi
İşte İL İL Yüzyüze eğitimin yapılacağı İller...

TÜRKİYE'de normalleşme adımları çerçevesinde yüz yüze eğitim başlıyor. Orta ve düşük riskli iller listesinde yer alan 40 ilde yüz yüze eğitime start veriliyor.

 

 

Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretim başlıyor. Düşük ve orta riskli illerde ikokulla birlikte , ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde de eğitim öğretime başlanacak. Ankara, Diyarbakır, Bursa, Manisa, Aydın, Erzurum, ve Sivas başta olmak üzere 40 ilde yüz yüze eğitim başlamış olacak. 

 

 

Ziya Selçuk paylaştı


Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk twitter hesabından okulları açıyoruz etiketiyle planlamayı paylaştı. Düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli illerde eğitim süreci bu planlama da yer aldı. 

 

Mavi (düşük risk) listede olan iller: Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Hakkari, Siirt, Batman, Diyarbakır, Bitlis, Van, Bingöl, Muş, Ağrı, Iğdır.

Sarı (orta risk) listede olan iller : Bursa, Manisa, Aydın, Denizli, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Bursa, Ankara, Çankırı, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Sivas, Elazığ, Tunceli, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Kars

Sadece liselerde yüz yüze sınavların yapılacağı iller:
Yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) iller listesinde yer alan yerlerde yüz yüze eğitim olmayacak. Bu illerde sadece liselerde sınavlar yüz yüze yapılacak. O iller şöyle:

Turuncu (yüksek risk) listede olan iller :İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan

Kırmızı (çok yüksek risk) listede olan iller : Sakarya, Balıkesir, Burdur, Konya, Aksaray, Samsun, Sinop, Amasya, Ordu, Tokat, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Adıyaman, Osmaniye

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri