Haber Detayı
11 Ekim 2017 - Çarşamba 10:54
 
Karaisalı köylüleri otobüsü durdurup aşure ikram ettiler...
Adana’nın merkez ilçesi Karaisalı’ya bağlı Kuzgun mahallesinde ikamet eden mahalle sakinleri belediye otobüsünü durdurup içinde bulunan yolculara aşure ikram etti.
Yaşam Haberi
Karaisalı köylüleri otobüsü durdurup aşure ikram ettiler...

Muharrem ayı dolayısıyla Türkiye’nin birçok yerinde aşure günü programı düzenlenirken, Karaisalı’ya bağlı Kuzgun mahallesinde ikamet eden vatandaşlar ilginç bir etkinliğe imza attı. Mahalle sakinleri, Adana-Karaisalı arası çalışan 188 numaralı belediye otobüsünü durdurarak, içinde bulunan yolculara aşure dağıttılar.

Bu etkinlik karşısında şaşkına dönen otobüs şoförü ve yolcular, ikram edilen aşureyi yedikten sonra Kuzgunlu mahalle sakinlerine teşekkür ederek, yolculuklarına devam ettiler.

Kuzgun mahallesinde esnaflık yapan Hulusi Balcı ise yaptığı açıklamada, “Muharrem Ayı dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin pekiştiği aylardan birisidir. Bu ayda tüm İslam aleminin aşure günü programı düzenlediği gibi bizde mahallemizde aşure etkinliği yapmak istedik. Düzenlediğimiz etkinlikte yoldan geçen vatandaşlarımızı da unutmadık ve belediye otobüsünü durdurarak, içinde bulunan yolculara aşure ikram ettik” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karaisalı, köylüleri, otobüsü, durdurup, aşure, ikram, ettiler...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri