Haber Detayı
12 Şubat 2015 - Perşembe 10:21
 
Karalar: Şartname ağır değil!
Seyhan Belediyesi Basın Bürosu’ndan açıklama yapıldı.
Siyaset Haberi
Karalar: Şartname ağır değil!

Açıklamada şartnamenin ağır olmadığı, Seyhan gibi büyük bir ilçenin temizlik işlerini alacak firmanın şartnamede belirtilen araçları olmadan bu işi yapamayacağı belirtildi. Ayrıca işi yüklenecek firmanın en büyük giderinin personel giderleri olduğunun belirtildiği açıklamada “Personel giderleri karşısında araç gereç giderleri devede kulak kalmaktadır” ifadesi kullanıldı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Şartname büyüyen ve gelişen Seyhan ilçemizin ihtiyaçları doğrultusunda yapılmış olup şartnamenin ağırlaştırılması bir yana hafifleştirilmiştir. Bilindiği üzere Seyhan’da 800 bin nüfusun yanısıra 100 bini aşkın Suriyeli mülteci yaşamaktadır. Adanamızın merkezinin Seyhan olmasından dolayı gündüz nüfusumuz 1 milyon 500 bin olmaktadır. Kendimize “İlçemiz en temiz hep temiz” sloganı ile Seyhanlıya dolayısıyla Adanalıya en iyi hizmeti yapmayı hedef edindik. Bu amaçla Seyhan’a en kaliteli hizmeti sunarken önceki dönemden daha az maliyetle Seyhanımızın her kuruşunu koruyacağız.

3 AYLIK İHALEYE BİLE 3 FİRMA KATILDI

Yine yapılan haberde şartların ağır olduğu için ihaleye sadece tek firmanın gireceğinden bahsedilmiş ancak böyle bir şeyin sözkonusu olmayacağı yaklaşık 3 ay önce yapılan 3 aylık 21/b pazarlık usulü ihale ile ispatlanmıştır. 3 ay önceki pazarlık usulü ihalede aynı şartlar olmasına karşın ihaleye 3 firma birden teklif vermiş ve en az fiyatı veren şirket ihaleyi rekor düşük bir fiyatla almıştır.

İHALEYİ BELEDİYEMİZ İPTAL ETTİ                                                                                                            

Bahse konu haberde ihalenin şartlarının tek firma tarafından yerine getirilebileceği iddia edilerek belediyemiz zan altında bırakılmıştır. Zira daha nöce yapılan ve yaklaşık 97 milyon 904 bin 419 lira 20 kuruş maliyet hesabı ile gidilen 3 yıllık temizlik ihalesini bahse konu firma 93 milyon 227 bin 468 Türk Lirası ile kazanmış ancak yeterli rekabet koşulları oluşmadığı gerekçesiyle bizzat belediyemiz tarafından iptal edilmiştir.

İHALEYE DAVET

30 Mart 2014 tarihinden bu yana şeffaf bir belediyecilik anlayışı ile yönetilen Seyhan Belediyesi’nde yapılan ihaleler basınla dolayısı ile halkla paylaşılmaya devam ediyor. Bu anlamda Seyhan İlçe Belediyesi sınırları içerisinde kent temizliği hizmet alımı işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19’uncusu maddesine göre açık ihale usulü ile 12 Şubat 2015 Perşembe günü saat 09.00’da ihale edilecek olup, tüm basın mensuplarını ihaleyi takip etmeye davet ediyoruz.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri