Haber Detayı
09 Şubat 2015 - Pazartesi 20:28
 
Karalar'a tiyatroculardan plaket
Tamamen banka çalışanlarından oluşan HSBC Gönüllüleri Tiyatro Kulübü tarafından sahnelenen 'Kaç Baba Kaç' tiyatro oyunu, Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi Mehmet Akif Ersoy Salonu'nda sahnelendi.
Kültür Haberi
Karalar'a tiyatroculardan plaket

Tiyatronun geliri AÇEV tarafından yürütülen ve HSBC Türkiye’nin de desteklediği “Çocuk Okuma Grupları” Projesi'ne bağışlanacak. Proje ile altı ilde 5-7 yaş arası çocuklara okuma sevgisinin aşılanması amaçlanıyor.

OYUNU BAŞKAN KARALAR'DA İZLEDİ

Ray Cooney'nin yazdığı, Haldun Dormen'in Türkçe’ye çevirdiği "Kaç Baba Kaç" oyununu Adana Vali Yardımcısı Yüksel Karadağ ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar birlikte izlediler.

Yönetmenliğini Apo Kaya, proje koordinatörlüğünü Feyza Genç’in yaptığı  “Kaç Baba Kaç” tiyatro oyununun sonunda Başkan Karalar'a projeye verdiği destekten dolayı plaket verildi. Karalar'a plaketi Adana Vali Yardımcısı Yüksel Karadağ verdi. Karadağ yaptığı konuşmada oyunun çok hoşuna gittiği ve emeği geçenlere sonsuz teşekkür ettiğini söyledi.

KARALAR: EĞİTİME KATKI KOYANLARIN YANINDAYIZ

Okumanın ve eğitimin önemine vurgu yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, böyle bir etkinliğe destek vermekten onur ve gurur duyduğunu belirtti. Karalar, "Bizler okumanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle okumaya ve eğitime destek verecek tüm etkinliklerin yanındayız. Ben bu projeye emeği geçen herkese teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri