Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 11:06
 
Kazım ÖZGAN hakkında skandal iddialar...!
Gündem Haberi
Kazım ÖZGAN hakkında skandal iddialar...!

SEFA SAYGIDEĞER

5 OCAK GAZETESİ

 

İşçilerin işten çıkarılmasıyla gündeme gelen ve yapılan haberlere cevaben basın bürosunun savunduğu Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, bakalım bunlara ne diyecek?

FOTOĞRAFLARI OLAN İŞÇİLERE ASPARAGAS DEDİ!

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız " İşçilerin Saadet'i kısa sürdü " başlıklı haber ile ilgili olarak Kozan Belediyesi Basın Bürosu tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada haberin gerçeği yansıtmadığı ve yanlış yönlendirmeler sonucu böyle talihsiz yalanlarla dolu asparagas bir habere yer verildiği kaydedildi. Orada gördüğünüz ve işten çıkarıldıkları için protesto yapan işçiler de asparagas o zaman, hatta o işçiler hiç yok o zaman Kazım bey!

İŞÇİLERE BANKAMATİKÇİ DİYOR!

Manşetten vermiş olduğumuz "İşçileri Saadeti Kısa sürdü" başlıklı haberlerinin gerçeklerden uzak olduğunu belirten Kozan Belediyesi Basın Bürosu; “Çalışmadığı halde kendi işlerini yapanlar ve beş yıl boyunca belediyenin hiçbir işini yapmadan maaş aldığı tespit edilen kişilerin işlerine son verilmiştir” ifadelerine yer verildi. Kısacası oradaki alın teri ile çalışan evlerine ekmek götüren işçilere bankamatikçi deniyor.Ekmeği için gece gündüz çalışan işçilere bu yapılan haksızlık değil mi? Kozan halkına ve Adanalılara soruyoruz

BU NE YAMAN ÇELİŞKİ!

Kozan Belediyesi Basın Bürosu; “Kozan Belediye Başkanımız Sayın Mimar Kazım Özgan’ın belediyenin paralarını Fetö’ye aktardığı şeklinde aslı astarı olmayan tamamen yalan ve iftiradan ibaret olan açıklamalara yer verilmiştir” sözlerine yer veriliyor. Oysa elimizde bulunan belgelerde Sayın Özgan’ın KONGO’ya birlikte gittikleri iki kişiden birinin emniyetteki ifadesinde Kazım Özgan’ın yönlendirmesiyle örgüte para bağışı yaptığını ve hatta örgüte bağlı yurtlara Özgan’ın talimatıyla ücretsiz ekmek dağıttığını belirtiyor. Diğeri de ifadesinde “FETÖ / PDY içerisindeki şahıslarla beni Kazım Özgan tanıştırdı” diyor. Örgüte eleman temini mi oluyordu bu?  Bu ne yaman çelişki!

HANİ DAVASI YOKTU?

Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2018/9040 soruşturma sayılı dosyası ne peki Sayın Özgan?

2017/123 sayılı dosya ne peki Sayın Özgan?

Hani davası yoktu?

Hani yargılanmamıştı?

İşin ilginç tarafı olmadığını söyledikleri davada eksik bilgi ve belgelerden dolayı kendisine beraat kararı verilmiş!

2017/123 sayılı FETÖ dosyası kapandığı için sonradan Kazım Özgan hakkında Osmaniye’den gelen bilgi ve belgeler ise değerlendirilmeye alınmamış. Dosyada, Ceyhan’a dershane yapımı için 120 bin lira bağış yapıldığını belirten sanık H.B, o zamanki FETÖ/PDY’nin Kozan temsilcisi Aziz Konca ve Kazım Özgan’ı da bizzat teşhis etmiş.

YARGILANMASI HALA DEVAM EDEN BİR DAVASI DA VAR

BAŞKA DAVADAN KESİNLEŞMİŞ 75 GÜNLÜK HAPİS CEZASI DA VAR…

Evet ‘davası yoktur’ denilen Kazım Özgan’ın, Kozan 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 2019/104 sayılı dosyasında, yargılanması hala devam eden bir davası var. Tabi yine Kozan Asliye Ceza Mahkemesi’nin 2013/4 esas- 2015/82 sayılı dosyalarından kesinleşmiş 75 günlük hapis cezası da var…

SUÇ DUYURUSU SAVCININ MASASINDA

Dosyasına eklenmediği için beraat verilen ama Özgan’ı gerçekten zor durumda bırakacak o eksik bilgi ve belgeler ise, şu anda Adana Cumhuriyet Başsavcılığı makamında…

Özgan emniyet ifadesinde Fetö’nün yurtlarında toplantı yapıp oy istediğini de, bizzat kendisi belirtiyor. Örgütün taleplerini de dikkate aldığını bizzat kaydediyor. Kongo’da da örgüte para bağışladığını söyleyen Özgan, Kozan’da 2012 ve 2013 yılında Türkçe Olimpiyatları düzenlediğini de itiraf ediyor. Kozan’da Fetö’nün sorumlusunun Nazım Söyler olduğunu ve Osman Yavuz’un da destek verdiğini söyleyen Özgan hakkında bakın sanık Osman Yavuz neler söylemiş;

Osman Yavuz’un 03-03-2017 tarihinde Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdiği beyanında özetle; Kazım Özgan Fetö Yurtlarına gittiğini Türkçe olimpiyatlarına katıldığını bizzat kendisi söyledi. FETÖ/PDY yapılanmasındaki şahıslarla tanışmamı bizzat Kazım Özgan sağladı!

Peki sanık M.T Özgan hakkında ne demiş; “PDY Kozan Temsilcisi Nazım Söyler ve Kazım Özgan ile Kongo’ya gittik..! Özgan burada da 100 dolar para bağışı yaptı”

Peki sanık B.T ne demiş; “Kazım Özgan’ın yönlendirmesiyle 5000 TL verdim, Özgan’ın talimatıyla Fetö yurtlarına ücretsiz ekmek verdim…”

FETÖ YAPILANMASINA AİT 1 LİRALIK ARSAYI

1000 LİRALIK BELEDİYE ARSASI İLE TAKAS ET!

Kazım Özgan’ın Fetö’ye ait yurdun Hacımirzalı Köyü’ndeki ucuz tarlasını belediyeye ait pahalı bir arsa ile trampa edilmesini nasıl açıklayacağını merak ediyoruz?

BİZZAT KATILDIYSAN SUÇ KATILMADIYSAN DOĞAL OLARAK ZATEN SUÇ !

Encümene başkanlık ederek arazinin trampa edilmesini sağlayan hatta o dönemin bürokratına trampanın nasıl yapılacağını bilmediği halde, yol gösteren Özgan, her ne hikmetse daha sonra başkanlık yaptığı toplantıya hiç katılmamış gibi evraklarda da bir takım düzenlemeler yapıyor.  Burada da bir suç unsuru var çünkü toplantıya başkanlık ediyor ama daha sonra vekil tayin ettiğini söylüyor fakat, vekiline tebliğ tutanağı belediye arşivinde her nedense bulunamıyor!

KOZAN BELEDİYESİ BU TAKASLA 1 MİLYON 641 BİN 459 TL ZARARA UĞRATILMIŞ!

Encümen Başkanı olarak kararda imzası bulunan dönemin bürokratı Abidin Kaymak, toplantılarda Kazım Özgan’dan habersiz karar çıkmadığını ve kendisinin başkanlık edeceğine dair bir görev tebliğ edilmediğini, imzanın hile ile attırıldığını, kısacası Kazım Özgan’ın kendisine komplo kurduğunu beyan ediyor.  FETÖ/PDY’ye verilen arsa ile bu takas sonrasında ise Kozan Belediyesi arsa değeri ve imar hakları açısından tamı tamına 1 milyon 641 bin 459 Lira zarara uğratılıyor…

Tüm bu bilgiler ışığında; siz hala örgüte finansman oluşturulmadığını, kamunun zarara uğratılmadığını, hain terör örgütü FETÖ’ye üye kazandırılmadığını, lojistik destek sağlanmadığını mı iddia ediyorsunuz?

ATAMA DEĞİLSE SEÇİLMİŞ Mİ?

Öte yandan basın bürosu ‘atama başkan’ şeklinde yapılan çirkin ifadeleri tamamen kınıyor, “Sayın Başkanımız Mimar Kazım Özgan, tamamen demokratik şartlar altında Saadet Partisi’nden 31 Mart 2019 yerel seçimleri için aday gösterildi. Almış olduğu 21 binin üzerinde oy ile ikinci parti gelerek Yüksek Seçim Kurulu’nun da adaletli davranışı ile Kozan Belediye Başkanlığı görevine gelmiştir. Burada atama başkan diyerek Kozan’da Başkanımız Kazım Özgan’a yapılan hakaret 130 bin nüfuslu Kozan halkımıza yapılmaktadır.” açıklaması yapıyor.

SİZİN DEMOKRATİK SEÇİM ANLAYIŞINIZ BU MU?

O zaman Nihat Atlı’nın Kozan halkından alnının akıyla aldığı 31 binin üzerinde oyu da yok mu sayıyorsunuz? Kozanlının seçtiği Atlı’nın Başkanlığının elinden alınmadığını mı iddia ediyorsunuz? O zaman Sayın Atlı’nın hakkının gasp edilmediğini ve ona oy veren binlerce Kozanlının layığını bulduğunu mu kastediyorsunuz? Demokratik şartlar dediğiniz bu mu sizin demokrasiden anladığınız bu mu? Seçilen değil de ikinci gelen partinin adayının başkan olması mı sizin demokratik seçim anlayışınız? Peki 130 bin nüfuslu Kozan halkına sizin saygınız bu mu?

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri