Haber Detayı
31 Ağustos 2020 - Pazartesi 11:31
 
Kocaispir Kozan Yangınında mağdur olan vatandaşın yanında!
Siyaset Haberi
Kocaispir Kozan Yangınında mağdur olan vatandaşın yanında!

Adana’nın Kozan ilçesinde 23 Ağustos’ta çıkan ve 3 günde söndürülen orman yangının ardından Yüreğir Belediyesi ekipleri yangın zedeleri yalnız bırakmadı. Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in talimatı ile ilk andan itibaren bölgede olan ekipler bölgesel elektrik kesintisinin yaşandığı köylerde ‘Mobil Şarj İstasyonu’ ile vatandaşlara destek oldu.

 


Kozan’da geçtiğimiz günlerde çıkan yangında 200 hektardan fazla kızılçam ormanı zarar görmüş, yerleşim yerlerine ulaşan yangın yüzünden 6 köyde 800 hane tahliye edilmişti. Yaşanan yangın felaketinin ardından, Yüreğir Belediyesi ekipleri, soluğu bölgede aldı.
Araç ve ekipleri ile ilk andan itibaren yangının söndürülmesinde büyük çaba gösteren Yüreğir Belediyesi, daha sonra da yangın zedeleri yalnız bırakmadı. Yangının ardından bölgesel elektrik sorunu yaşayan, çalışmayan dinamolar nedeni ile su sıkıntısı çeken vatandaşlara 'Mobil Şarj İstasyonu' ile destek verildi. Yüreğir Belediyesi’nin Mobil Şarj İstasyonu ile dinamolarını çalıştıran yangın zedeler su depolarını doldurdu, ışıldak ve telefonlarını şarj etti.

 


Başkan Kocaispir ayrıca çıkan yangınında, ahırdaki 30 küçükbaşı telef olan, “Hayvanlarımı kurtaramadım. Şu an yiyeceğim, giyeceğim, yatacağım yerim kalmadı” diyerek, gözyaşı döken Mehmet Karacan’a da sosyal medya hesabından paylaşım yaparak destek olacaklarını belirtti.

 


Başkan Kocaispir, “Tek tesellimiz hiçbir vatandaşımızın hayatını kaybetmemiş olması. Şunun bilinmesi isteriz devletimiz, vatandaşlarımızın her zaman yanındadır. Biz belediye olarak ilk andan itibaren Kozanlı hemşehrilerimiz için seferber olduk, olmaya devam ediyoruz. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Tekrar geçmiş olsun” şeklinde konuştu.
Kozanlı yangın zedeler destekleri için Başkan Kocaispir ve ekiplerine teşekkür etti.

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri