Haber Detayı
17 Kasım 2020 - Salı 12:12
 
Koncuk ve Özdağ MHP yolunda....
Siyaset Haberi
Koncuk ve Özdağ MHP yolunda....

İYİ Parti’den istifa eden Adana milletvekili İsmail Koncuk, konuştu. 

Koncuk, istifa gerekçesinde belirttiği gibi İYİ Parti’de partiiçi demokrasinin işletilmediğini, 3 Ağustos 2019 büyük kongresinde çarşaf liste sözü verilmişken blok liste çıkartıldığını hatırlattı. 

İlk krizin buradan başladığına vurgu yapan Koncuk, “Zaman içinde yaşananları kamuoyu tüm ayrıntılarıyla biliyor. Ben siyasi görüşümden, bakış açımdan ve hayatın her alanındaki duruşumdan taviz vermedim vermem de. Omurgam sağlamdır.” dedi. 

Espiriyle karışık, “Siz solcuların eskiden bir sloganı vardı: Tam bağımsız Türkiye. Ben de şu anda tam bağımsız bir milletvekiliyim” şeklinde konuşan İsmail Koncuk, siyasi geleceğine dair şunları söyledi:

“Millete, Adana’ya hizmet etmek için TBMM çatısı altında illa da bir parti üyesi olmaya gerek yok. Ben bu kutsal göreve kaldığım yerden devam ediyorum. Şu anda da bir başka partiye geçmek gibi niyetim yok. Zaman birçok şeyi gösterecek.”

Koncuk, MHP ya da bir başka partiden teklif alıp almadığı noktasında ise “İzninizle bu bende kalsın. Siyasi nezaketim böyle gerektiriyor. Ama CHP’nin bana uzak bir parti olduğunu söylemekle yetinebilirim” yanıtını verdi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri