Haber Detayı
01 Nisan 2020 - Çarşamba 15:19
 
Kozan Kaymakamına GÖREVDEN ALINMA şoku...!
Gündem Haberi
Kozan Kaymakamına GÖREVDEN ALINMA şoku...!

Kozan Belediyesi Hayvan Barınağı'nda aç kalan köpeklerin birbirini yemesiyle ilgili skandalın savunucusu Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam görevden mi alınıyor.?
Gürçam, rezaletin fotoğrafları medyada yer aldığında belediyenin bir sorumluluğu olmadığını ileri sürerek adeta Başkan Kazım Özgan’ın avukatlığına soyunmuştu. Kaymakam Gürçam, AK Parti teşkilatları da dahil toplumdan gelen yoğun tepkiler üzerine geri adım atarak para cezası uyguladı. Ancak kaymakamın U dönüşü kendini kurtarmaya yetmeyecek gibi görünüyor. 
Ankara kaynaklı bilgilere göre, kriz yoğun şikayetlerle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya kadar ulaştı. “Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’ın görevden alınması an meselesi” değerlendirmesi yapılıyor. 
Koronavirüs salgını nedeniyle şimdilik askıya alınan konunun salgının atlatılmasıyla beraber yeniden gündeme geleceği öğrenildi. 
Öte yandan Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ve Kaymakam Şafak Gürçam hakkında soruşturma açılmasını talep edildi. 
Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) Başkanı Nesrin Çıtırık, Kaymakam Şafak Gürçam’ın açıklamasının tümünün yanlış ve somut tıbbi ve bilimsel gerçeklere dayanmayan tahmine dayalı belediyeyi aklama ifadelerle dolu olduğunu belirterek, “Gerçeğin ve bilimin yanında ve tarafsız olması gereken mülki amir Şafak Gürçam ile Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan hakkında soruşturma açılmasını, Kozan Barınağının Valilik Mahalli İdare Müdürlüğünden yollanacak bir müfettiş tarafından hayvanseverlerin ifadesi de alınarak denetlenmesini talep ediyoruz” diye konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri