Haber Detayı
01 Ekim 2017 - Pazar 01:27
 
Kozan şehidini yolcu etti...
Gündem Haberi
Kozan şehidini yolcu etti...

Ağrı’nın Doğubeyazıt İlçesi Ağrı Dağı Ruto bölgesinde icra edilen “Şehit. J. Er Ahmet Tezcan 17-91” operasyonunda, bölücü terör örgütleriyle girilen çatışmada şehit olan Uzman Jandarma 2.Kad. Çavuş Mehmet Bolat, baba ocağı Kozan’da toprağa verilmek üzere memleketi Adana’ya getirildi.
Havayoluyla Adana’ya getirilen şehit Uzman Jandarma Çavuş Mehmet Bolat’ın naaşını havaalanında Vali Mahmut Demirtaş, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Zülfikar İnönü Tümer, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Sabri Beytorun, İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, askeri ve mülk-i Erkan, kamu ve sivil toplum kuruluşları ile siyasi parti temsilcileri, şehidin ailesi ve yakınları ile vatandaşlar karşıladı. 
Türk Bayrağı’na sarılı tabutu meslektaşlarının omuzlarında taşınan şehit Uzman Jandarma Çavuş Mehmet Bolat’ın naaşı daha sonra karayoluyla Kozan İlçesi Velicanlı Mahallesi’ndeki baba ocağına getirildi.
Ağrı’da bölücü terör örgütüne karşı verilen mücadelede şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Mehmet Bolat’ın naaşının baba ocağı getirilişi sırasında teröre lanet okunurken, vatandaşlarca “ Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atıldı.
Kardeşi Ramazan Bolat’ın da Osmaniye Sumbas İlçe Jandarma Komutanlığı’nda uzman Çavuş olarak görev yapan şehidin eşi Leyla Bolat, Annesi Ayşe Bolat, Babası Nazmi Bolat ile yakınları ve vatandaşlar gözyaşlarına boğuldu.
Vali Mahmut Demirtaş’ın, ailesi ve yakınlarını teselli edip, sabır ve başsağlığı dilediği Şehit Uzman Jandarma Çavuş Mehmet Bolat’ın naaşı, daha sonra Kozan Merkez Şehitliği’ne getirildi.
Vali Demirtaş’ın tabuta sarılı Türk Bayrağı’nı öpüp şehidin babası Nazmi Bolat’a teslim ettiği cenaze töreninde, şehit Uzman Jandarma Çavuş Mehmet Bolat’ın naaşı Kur’an-ı Kerim’den okunan sureler ve edilen dualar eşliğinde, gözyaşları arasında toprağa verildi. 
Vali Mahmut Demirtaş, beraberindeki askeri ve mülk-i erkan ile birlikte şehit Uzman Jandarma Çavuş Mehmet Bolat’ın toprağa verilmesinin ardından, Cenab-ı Hak’tan rahmet dilediği şehidin ailesi ve yakınlarına bir kez daha sabır ve başsağlığı temennisinde bulundu. 
 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri