Haber Detayı
01 Mart 2017 - Çarşamba 21:14
 
Kurttepe Melekler Cafe'de melek gibi bir adam...!
Kurttepe Melekler Kafe sahibi Mehmet Bozkurt ile röportaj yapmak üzere mekanına misafir oldum. Röportajımız her zaman ki gibi güzel misafirperverliğinden kaynaklı olarak hoş bir sohbete dönüştü. Yaklaşık 6 yıldır elinde büyüdüğüm ve ailece mekanını tercih ettiğimiz Mehmet Bozkurt’un Kurttepe Melekler Kafe adlı mekanı gün geçtikçe büyümekte gelişmekte ve ilerlemekte...
Ajans ÖZEL Haberi
Kurttepe Melekler Cafe'de melek gibi bir adam...!

RÖPORTAJ : YAREN CANSU

Melekler Cafe işletmecisi Mehmet Bozkurt başta benim gibi bir çok genç kızın elinde büyüdüğü çocukluğunu gençliğini bildiği kızlarımız ile hala görüştüğünü belirtti.Yaptığı yeniliklerle beraber bu mekanın ilk hedefinin ‘’Genç kızların ‘’ huzurlu rahat ve çekinmeden gidebileceği hatta güveni ön planda tutarak işlerini yürüttüğünü bir çok genç kızın sadece kendisinin değil ‘’ Ailesini de getirerek ‘’ mekana tanıştırdığını ve bu durumdan çok memnun olduğunu belirten Bozkurt hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum dedi.
Para kazanmak ilk hedefimiz değildi.O zaten bir araç Allah’ın izniyle rızık kapısı her türlü açılır bizler için aileme ortamı şeklinde bir atmosfer yakalamak daha önemliydi.Müşterilerimizden dostlarımızdan gelen memnuniyet içerikli sözler bizleri gururlandırıyor.
Yemek,içecek,nargile,kahve keyfi sonrası muhabbeti.Bizde yok yok.Her türlü organizasyonu da yapıyoruz.Ayrıca yakın çevreye servisimiz de var.
Çalışanlarımıza gelince ; Kapımıza gelen her kimse boş döndürmemeye özen gösteriyoruz.Özellikle de öğrenci kesimine.
Bize süre veriyorlar 3 ay-15 gün vs.bu süreçler çok kısa alamayız demek yerine onlara iş imkanı sağlıyoruz.
Kafemiz belirttiğim üzere aile ortamı atmosferinde.Çocuklar için oyun alanlarımız var.Gelen aileler keyifle kahvelerini içip yemeklerini yerken çocuklara etkinlikler sağlamak üzere personelim yakından sıcak ve içten bir şekilde ilgileniyor.
Ailelerimizin ve genç kızlarımızın çok rahat bir şekilde gelerek çekinmeden rahatsızlık duymadan güvenle gelerek mekanımıza misafir olmaları bizi çok gururlandırıyor ve mutlu ediyor diyerek sözlerini noktaladı.


KURTTEPE MELEKLER’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ(!)
MELEKLER BARINAĞI’NA BEKLERİZ !


Mehmet Bozkurt’un uzun süredir sosyal medyadan Melekler barınağı ile ilgili yaptığı paylaşımlar dikkatimi çekmişti.Bu proje ile ilgili de kendisiyle konuştuk.
Maalesef durum pek iç açıcı değil.
Melekler Barınağı projesinin için de ne kadardır bulunduğunu ve proje hakkında bilgi istedim kendisinden.
Bozkurt ; Melekler Barınağı yaklaşık 8-10 yıldır var olan Kubilay – Nalan UMAY çiftinin arazisi üzerine kendi imkanları dahilinde kuruldu.
Umay ailesi ile yaklaşık 15 yıllık dostluğumuz var.Ben üç aydır bu projenin içindeyim.
Bu barınak için evlerini dahi sattılar.Varını yoğunu bu barınağa harcayan Umay ailesine destek vermekten mutluluk duyuyorum.
İşime ayırdığım vakti aradan çıkartırsak baya boş zamanım oluyor bu boş zamanlarımı boş işlere harcamak yerine böyle güzel bir projeye harcamayı  tercih ettim.


Melekler Barınağı ismi sizin kafenizin ismi.Öyleyse bu ismi siz tercih ettiniz ?


Barınağın bir ismi yoktu.Umay ailesiyle görüştüğümde sevgi barınağı ismini önerdiler.O barınağın içindekiler melek değil mi ? Melekler olsun dedim.Fikir benimdi.Umay ailesi de bu yaklaşımımdan dolayı kabul etti.Projeye girme nedenlerin sadece boş vakit değerlendirmek ve aile dostu olmanız etkeni miydi sorusuna tüm vatandaşa örnek olacağına inandığımız bir cevap geldi.
Bu dostlarımız Allah’ın sessiz kulları bizlerin ise sessiz melekleri.İhtiyaçlarını isteklerini açlıklarını hastalıklarını dile getiremeyen melekler..


İnsanın vicdanen bu durumda rahat olması mümkün değil


Bizler imkanlarımızı çekinmeden ortaya koyuyoruz.Orası insan gücü gerektiren bir yer.Sürekli olarak bakıma muhtaçlar.Maaşını kendim verdiğim elemanlar aldım.Onların hakkını ödeyemem.Gerçekten çok zor ve emek gerektiren bir nokta da çalışıyorlar.
Yaklaşık – 250-300 tane yavrumuz oldu ve onlara adeta bir bebek gibi narin hassas ve fevkalade bakılıyor.Demin de söylediğim gibi kendi imkanlarımızı sunmaktan çekinmiyoruz fakat gel gelelim bu yeterli olmuyor kızdığım noktalar var.


Nedir bu kızdığınız noktalar?


Sosyal medya üzerinden bir kampanya başlattım bu projenin duyurusunu yaptım.


Kampanyanız ne üzerine idi ? 


İlaç,polar mama sizden melekler de çay kahve bizden.Barınağımız için başlatmıştım fakat maalesef buda rağbet görmedi.
Böyle şeyler söylenmez fakat insanların vicdani duygularını ortaya çıkartmak için el mahkum dile getirmek zorundayım
Ben melekler barınağı haricinde Sevgi evlerinde ki kızlarımıza destek yardım,Lösev hastası çocuklarımıza destek,engelli geceleri gibi bir çok sosyal yardım projesinde yer aldım.Fakat hiç biri melekler barınağı yardım projesi gibi az rağbet görmedi.
Ağzı var dili yok bu masum dostlarımız ile ilgili projede muhteşem kahramanlar ve insanlar tanıdım.Allah onlardan binlerce defa razı olsun.Ne kadar teşekkür etsem azdır fakat birde Klavye başı hayvan severler var

.Onlar sayfa kirliliği hariç hiçbir işe yaramıyorlar


12 Tane Hayvan Barınağı yani yaklaşık 500.000den fazla üyesi olan yerlere de bildirdim.Sonuç içler acısı.Yapacağız getireceğiz halledeceğiz diyenleri artık hikaye dinler gibi dinliyorum maalesef.


Peki halkımıza özellikle hayvanseverlere sesinizi duyurmanızı istesek neler söylerdiniz ?

 


Öncelikle klavye başı hayvan sever olmayın.Vicdanınızı ön planda tutun.Barınağımızı görmek isteyenler gidip görebilirler.Adresimiz Çatalan ikinci köprüyü geçince sol sahil boyundan 700 metre ileride solda.Normalde sahiplendirme taraftarı değiliz.Çünkü çocuğuna sevgilisine alıyor karşı tarafın hevesi geçiyor üç ay sonra sokağa atılıyor.O yüzden gerçekten istediğine ve bakacağına inandığımız kişilere sahiplendiriyoruz.Bunun haricinde buradan GERÇEK hayvan severlere sesleniyorum vicdanınızı ortaya koyun sessiz meleklerimize battaniye polar mama ve ilaç desteğinde bulunun.Onların bizlere ihtiyacı var,dinimizde de geçen bir söz vardır.Rabbim der ki ; Hayvanlar benim sessiz kullarımdır şimdi zulme susuyorlar ama hesap günü konuşacaklar.Zulmü illa şiddet olarak algılamamalıyız.Zira açlık susuzluk ve bakımsızlık zaten en büyük zulümdür.Umarım bu çağrıdan sonra Hayvan severler ve halkımız harekete geçerler.Geçmeyen ve geçmiş gibi yapanları ise vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum onlara diyecek sözüm yok.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurttepe, Melekler, Cafe'de, melek, gibi, bir, adam...!,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri