Haber Detayı
10 Eylül 2018 - Pazartesi 14:23
 
Mahmut Tezcan'dan iddialı açıklamalar...
Siyaset Haberi
Mahmut Tezcan'dan iddialı açıklamalar...

Özel Röportaj: Sefa Saygıdeğer

Fotoğraflar: Beyhan Koca

5 OCAK GAZETESİ

 

-Bir zaman tüneli yaparak başlayalım, Mahmut Tezcan Kimdir?

1965 Kozan İmamoğlu Agzıkaraca'da doğdum. İlk ve orta öğretimimi Adana’da tamamladım. Evli ve 2 erkek evladı babasıyım. İstanbul Üniversitesi Mezunu Orman Mühendisiyim. 1988 Adana Ülkü Ocakları Kurucu Başkanlığı yaptım. Adana’da Orman Bölge Müdürlüğü’nde bölge şefi iken, 1993 Türk Tarım- Orman-Sen Kurucu Şube Başkanlığı görevini üstlendim. 1995 yılında yapılan genel seçimlerde MHP Milletvekili Adayı oldum.95’de henüz 30 yaşında, merhum Alpaslan Türkeş’in ilk sırada, Salih Gökçe’nin ikinci, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de üçüncü sırada yer aldığı seçim listesinin dördüncü sırasında yer aldım. Rahmetli Sayın Türkeş Bey’in yanında hem siyasi hem de tarihi eğitim aldım. 1996 yılında ikinci kez Ülkü Ocakları Başkanı olarak atandım. 2001 yılında Sayın Erdoğan’ın çağrısına uyup AK Parti’nin Adana İl kurucu heyetinde yer aldım. Halen Adalet ve Kalkınma Partisi neferi olarak çalışmalarıma devam ediyorum.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN, MAZLUM MİLLETLERİN ÜMİDİNİ TEKRAR YEŞERTTİ

Benim fikir alt yapımı zenginleştirmiş Seyyid Ahmet Arvasi gibi, çok ciddi bir mütefekkirin tedrisinden geçmek benim gelişmemi sağladı. Rahmetli Sayın Türkeş Cennet mekan, gibi kıymetli isimler, benim fikri alt yapımı, geleceğe ait projeksiyonlarımı vizyonumu oluşturan alt yapılar ile bugün devletin kıymetli, milletin güçlü oluşuna şu anki bakışımı sağlamıştır. Seyyid Ahmet Arvasi derdi ki; “Oğlum, bu millet o kadar kıymetli bir millet ki, sadece Müslümanların değil bütün dünyadaki mazlumların ümidi.” Bu noktada son 16 yıldır Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bütün dünyadaki gönül coğrafyamızı oluşturan mazlum milletlerin ümidini tekrar yeşertti.

 

-Neden ve nasıl Adana Büyükşehir Belediyesi’ne aday adayı olmaya karar verdiniz?

16 yıldır AK Parti İktidarında Adana’yı gözlüyorum. Maalesef Adana 16 yıldır girilen bütün seçimlerde Sayın Genel Başkanımızın önderliğindeki partinin aldığı oydan, yüzde 10-12 aşağıda oy alıyor. Yani parti yüzde 42 oy alıyor biz yüzde 30 oy alıyoruz Adana olarak,parti yüzde 49 oy alıyor biz yüzde 39 oy alıyoruz. Ben diyorum ki kendi kendime bugün siyasetin içerisinde yer almamın nedeni sadece bu. Adana’nın yılları kaybediliyor. Adana’nın her insanı  yüzde 80’i- 90’ı ya Konya’ya imreniyor, ya Gaziantep’e imreniyor, ya Kayseri’ye imreniyor. Çoğu hemşehrimiz, vatandaşımız diyor ki, “Ne var sanki Özhaseki Başkan gelse de bir dönem de Adana’da başkanlık yapsa, bir dokunuş ta Adana’ya yapsa” diyor. Bunları duyuyoruz. Ben 16 yıldır bunu gözlemliyorum ve diyorum ki bu dönem Adana’nın makus talihini yenecek bir çıkışa imza atalım. İlk kez Adana’da bizim profilimizde bir insan gönüllere dokunacak, gönül tellerini titretecek, millete tepeden bakmayacak, ki bu anlayışım 1995 yılından bu yana aynıdır. 1995’ te de aynı şeyi söylüyordum bu gün de aynı şeyi söylüyorum. Milletin kendisi için ne olduğunu anlayan bir siyasetçiye, milletle araya mesafe koymak yakışmaz. Bu bana yakışmaz. Ben bunu çok önemsiyorum. Diyorum ki bu dönem Allah nasip ederse, bir ihtiyaç var toplumun her kesiminin, ortanın sağının, ortanın solunun, milli görüş tabanının, milliyetçi tabanın, sosyal demokrat kesimin her kesimin kendisindenmiş gibi göreceği bir aday profiline ihtiyaç var.  Herkesi kucaklayacak. Ve Adana’da ilk kez Allah nasip ederse diyorum ki toplumun her kesiminin oyunu almaya talibim, muhabbetini kazanmaya talibim, oyunu sandıkta yansıtmaya talibim ve bütün bunların sonucunda da Allah nasip ederse yerel seçimlerde Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 15 ilçe belediye başkanlığını, minimum yüzde 60 oy oranı ile alıp genel başkanımıza hediye edeceğim. İlk kez Adana; ilk kez bu yerel seçimlerde bu muhabbet dalgasıyla, bu oy dalgasıyla AK Parti’nin eteğinden çeken değil, AK Parti’ye katkı sunan bir il olacak ve ben böyle bir aday olmak istiyorum.

Sayın Genel Başkanımız diyor bizim adaylarımızın kendi bölgelerinde vatandaşta karşılığının olması lazım. Ve o karşılığın partinin karşılığı ile birleşip daha güzel bir noktaya getirmesi lazım partiyi.  Biz bunun için bu işe talibiz, hemşehrilerimizin gönlüne talibiz, hemşehrilerimizin ulaşımına dokunmaya talibiz, hayatını kolaylaştırmaya talibiz, hanesine dokunmaya talibiz. Bütün hemşehrilerimin, istisnasız hiç birisinin, başka şehirlere gıpta etmeyecek şekilde Adana’yı onlar için çok güzel bir şehir yapmaya talibiz.

 

-Aday gösterilip seçilmeniz durumunda neler yapacaksınız?

Allah nasip ederse ben diyorum ki, Büyükşehir Belediye Başkanlığını aldığımızdan itibaren Adana’ya öyle dokunuşlar yapacağız ki, Adana’daki hiçbir hemşehrimiz başka şehirlere gıpta ile bakmayacak. Her geçen gün kendini daha mutlu, daha huzurlu, daha yaşanılabilir bir şehirde bulacak.

İSTİŞARE KÜLTÜRÜ EN BÜYÜK EKSİKLİK-‘ORTAK AKIL’ KÜLTÜRÜNÜ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Allah nasip ederse, ipi göğüslersek, Büyükşehir Belediye Başkanlığını aldığımızdan itibaren ‘Ortak Akıl’ kültürünü hayata geçireceğiz. Hangi siyasi görüşten olursa olsun belediye başkanları istişare etmeli. Benim yaşamımı sürekli şekillendiren budur ortak akıl kültürü. Ben Büyükşehir Belediye Başkanı olursam istisnasız her ay bütün partilerin il başkanlarının, meclis gurup başkan vekillerinin katılacağı toplantılar yapacağım. Onlarla birlikte Adana’ya yapılacak yatırımları, dokunuşları, projeleri istişare edeceğiz. Onlarla birlikte ortak aklı ön planda tutarak herkesin sahiplenebileceği Adana’nın gelecek 50 yılını, 100 yılını, hatta 150 yılını hedefleyecek şekilde yatırımlarımızı organize edeceğiz.  İlçelerde de aynı toplantıları yapacağız ilçe başkanlarımızın katılacağı bizim de katılacağımız bu toplantılar ilçedeki dokunuşları da bütün kesimleri sahiplendirerek yapacağız çalışmalarımızı.

 

MUHTARLARA BELEDİYEDE ÖZEL ODALAR YAPACAĞIZ

Muhtarlarımıza belediyede özel odalar yapacağız onları önemsiyoruz. Vatandaşların derdine birebir ilk muhatap olan muhtarımız. Biz onların sorunlarına çare olursak vatandaşın sorunu direkt çözülür. Biz muhtarlarımıza büyükşehirde çok büyük saygı göstereceğiz, biz bunu yaparsak insanlarımızın mutluluğu adına çok önemli bir virajı dönmüş oluruz.

 

KALİTELİ ZAMAN GEÇİRECEK MEKANLAR İNŞAA EDECEĞİZ

Gittiğimiz köylerde, yaylalarda, mahallelerde halkın büyük teveccühü ile karşılaşıyoruz. Özellikle kadın ve çocuklarımızın birlikte kaliteli zaman geçireceği içinde çay bahçeleri, havuzlar, kreş ve park alanları olan kampüsler inşa edeceğiz. Her mahallemize kuracağımız bu kompleks yapılar en modern imkanlarla yapılarak Türkiye Cumhuriyeti Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği üzere ücretsiz ikramlarımızı halkımıza dağıtacağımız mekanlar olacak.

 

AVRUPA ÇAPINDA ADANAPARK

Şimdiden Orman Genel Müdürlüğü ile görüşmeler yapıyoruz. Allah nasip ederse gölün karşı tarafında çok ciddi bir bozuk orman alanını Türkiye çapında değil Avrupa çapında bir proje ile ADANAPARK oluşturacağız. Adana’nın 150 yılını planlayarak binlerce aileye hizmet edecek,  her ihtiyaca cevap verebilecek bir ADANAPARK olacak. Hayvanat bahçeleri ile, su sporları ile, aqualand ile, patika yolları ile, Adana’mızın tarihini simgeleyen bütün tarihi değerlerimizin oluşturacağı olacağı minyatürkent ile, ADANAPARK iki üç günde gezilebilecek büyük bir yer olacak. ADANAPARK Adana’nın işaret fişeği olacak.

 

ADANAMIZIN SAHİLLERİ HİÇ BİR YERDE YOK!

Bizim Karataş ile Tuzla arasında 25 Km’lik bir sahilimiz var. Dünyanın en bakir sahili, kumu altın gibi, masmavi deniz sapsarı bir kumsal ve yemyeşil bir orman bu alanları kazandıracağız iç turizmi tetikleyecek bu sahillerimiz. Bungalo tipli 5 yıldızlı organizasyonlarla insanımız ve turistler buraya akın edecek.

 

RAYLI SİSTEM SAHİLLERE GİDECEK

Yeni stada gidecek raylı sistem, şehir hastanesinin önünden Balcalı’ya kadar ilk etapta bu 12 Km’lik kısmı hayata geçireceğiz. Adana’dan raylı sistemi Karataş’a kadar götüreceğiz. Seyhan nehrinin yatağını düzenleyeceğiz 5 yıl içinde ilk dönemimde iddia ediyorum ki dünyanın en önemli kulüpleri ara kamplarını burada yapacak 12 ay denize girilebilecek bir memlekette yaşıyoruz. Bunu da değerlendireceğiz, bütün bunlar Adana esnafının kesesine dokunacak, Adanalının milli gelirine dokunacak, Adana’nın gelir seviyesinin yükselmesine vesile olacak, Adana’nın dünyada tanınırlığının artmasına sebep olacak. Daha bir çok projemiz var ama şimdilik bu kadarını anlatayım sizlere.

-Son olarak neler söylersiniz?

ADANA’YI YÜZDE 60 İLE REİSİMİZE HEDİYE EDECEĞİZ

AK Parti kurulduğundan bu yana partimizin Türkiye genelinde aldığı oya nazaran Adana’dan alınan oylar maalesef biraz daha düşük çıkmıştır. Yerel seçimlerde Adanalı hemşehrilerimizin önce gönlünü sonra muhabbetini ve sandıkta da kıymetli oylarını kazanarak Reisimiz, Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Adana’yı ve yüzde 60 oy oranıyla seçim sonuçlarını hediye edeceğiz.

AK BELEDİYECİLİK İLE ADANA’MIZI ŞAHA KALDIRACAĞIZ

İri olacağız, diri olacağız hep birlikte bütünleşerek seçimlerden Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı dahildiğer tüm ilçelerin hepsini kazanacağız. AK Belediyecilik hizmetleriyle Adana’mızı şaha kaldıracağız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mahmut, Tezcan'dan, iddialı, açıklamalar...,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri