Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 01:14
 
Mahmut Tezcan: Su fiyatlarını yarı yarıya ucuzlatacağız
Siyaset Haberi
Mahmut Tezcan: Su fiyatlarını yarı yarıya ucuzlatacağız

Sarıhamzalı Mahallesi’nde muhtarlar ile bir araya gelen Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan “Temiz su cenneti olan Adana’da hemşehrilerimiz fahiş fiyatlara su tüketiyor. Gelir gelmez ilk işimiz su fiyatlarını 50 ucuzlatacağız.” dedi.

Seçildiği takdirde muhtarlar ile şehri beraber yöneteceğini deklare eden Ak Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan Seyhan İlçesi Sarıhamzalı Mahallesi’nde Fevzipaşa, Mekan, Kuruköprü, Gölbaşı, Aydınlar, Barış, Yeşiloba ve Sarıhuğlar Mahalle muhtarları ile kahvaltıda bir araya geldi.

SU FİYATLARINI YARI YARIYA UCUZLATACAĞIM

Muhtarların sorunlarını tek tek not alan Adalet ve Kalkınma Partisi Adana Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı Mahmut Tezcan “Adaylık için çıktığım bu yolda en çok şikâyet aldığım konuların başında yüksek fiyatlarda su ücretleri oldu. Gerek muhtarlarımız ve gerekse vatandaşlarımıza buradan sesleniyorum. Göreve gelir gelmez ilk işim fahiş su ücretlerini yarı yarıya ucuzlatacağım.” dedi.

MUHTARLARIMIZA ÖZEL SEKRETERYA OLUŞTURACAĞIM

Ak Parti Büyükşehir A.Adayı Mahmut Tezcan mevcut başkana ulaşamamaktan ve sorunlarına çözüm üretilmemesinden şikâyetçi olan muhtarlara “Bana bugün nasıl ulaşabiliyorsanız yarın seçildiğimde de aynı şekilde kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Siz değerli muhtarlarım için makam odamın hemen yanına özel sekretarya oluşturacağım. Buraya hangi muhtarımız gelirse gelsin ikram servisi yapılacak ve memurlarım sorunların çözümü için gereken birime dilekçesini yazacak ve ilgili birimin sorumlu amiri ile direk görüştürüp ivedi çözüm üretilecek. Sorunu çözemeyen idari personel kim olursa olsun gözünün yaşına bakmadan o görevden el çektireceğim.” diye konuştu.

MUHTARLARIMIZA 2 İŞÇİ GÖREVLENDİRECEĞİM

Bugüne kadar muhtarlarımızın tek başlarına çektiği sıkıntılara da değinen Mahmut Tezcan “Muhtarlarımız bizim mahallelerde uç beylerimizdir. Vatandaşın ve mahallelinin tüm sorunlarına hâkim yöneticilerimizler. Maalesef en büyük sorunları tek başlarına bu mücadeleyi sürdürmeleridir. Vatandaşın iş takibini yapmak istediklerinde muhtarlık boş kalmakta veya halkımız muhtarlığa geldiğinde onlara hizmet etmekte yetersiz kalıyorlar. Bu sorunu da köklü çözüme kavuşturacağım. Mahalle muhtarımın uyum içinde çalışması için kendisinin belirleyeceği 2 işçiyi kendisi için görevlendireceğiz. Bu işçiler vatandaşlarımıza hizmet edecekler. Ayrıca muhtarlığımıza çayını, şekerini ve kırtasiye malzemelerini ücretsiz vereceğiz. Muhtarlık binasına gelen ve muhtarlarımızın belini büken su faturalarını ve elektrik faturalarının ödemesini biz üstleneceğiz.” Diyerek muhtarlara müjdeleri sıraladı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mahmut, Tezcan:, Su, fiyatlarını, yarı, yarıya, ucuzlatacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri